Дечкото ме избрка од станот, мислеше го изневерувам, сега ме моли да му се вратам затоа што ја откри БОЛНАТА вистина

admin22
loading...

Дали некогаш ви се случило вашиот партнер да ве обвини за нешто што всушност никогаш не сте го направиле?

Ваквите ситуации можат да бидат исклучително комплицирани затоа што понекогаш е тешко да му дадете до знаење на вашиот партнер дека нема потреба да се сомнева во нас.

Англичанка сподели приказна за тоа како нејзиното момче барало таа да се исели од станот затоа што тој бил убеден дека таа го изневерила.

Сепак, тој ја дозна вистината дури по неколку месеци.

– Бевме во врска 4 години, а по 2 години врска започнавме да живееме заедно. Мислев дека ќе се омажам за него еден ден, па дури и се преселив во друга држава за да бидеме блиску еден до друг.

Сепак, за време на нашата врска, забележав дека неговата пријателка не ме сака – таа ја започна својата приказна.

– Се обидов многу пати да се дружам со неа, но без успех. Таа е единствената жена во негово друштво, и има уште 7 други момци. Сите заедно ја дочекавме Новата година. Не пиев, па бев целосно трезна.

Следното утро ги најдов моите работи во куфер, а тој ми рече дека сме готови и дека морам да се иселам од станот. Ме обвини дека го изневерувам – објаснува таа и продолжува:

Бев тотално збунета затоа што знам дека никогаш не би го сторила тоа. Почнав да плачам и му реков дека никогаш немаше да ми падне на памет, но тој сепак ме избрка.

Мојата најдобара пријателка и нејзиното момче ми се јавија и ми рекоа дека можам да останам кај нив додека не најдам нов стан. Бев толку депресивна. Не можев ниту да јадам, ниту да спијам.

– Сите наши заеднички пријатели, како и семејството, ми свртија грб. Почнаа да шират гласини дека сум неверна и лажам и дека никој повеќе не треба да ми верува.

По некое време, се сретнав со еден пријател на мојот пријател. Со текот на времето, се спријателивме и почнавме да разговараме сè почесто, па некако на крајот се заљубив во него – објаснува Англичанката.

– Тој не веруваше дека сум личност која е подготвена да измами некого. Сепак, пред некој ден, поранешната девојка на мојот поранешен дечко објави видео во кое таа рече како лаже и како го смислила овој план за да не раздели мене и моето поранешно момче. Очигледно таа платила некого да го излаже мојат бивши и да му каже како го изневерив за новогодишната ноќ.

– Сега моите пријатели и семејството се обидуваат да ме контактираат. И мојот поранешен дојде кај мене и ме молеше да разговарам со него. Само сакам сите да ме остават на мира.

Сепак, моите родители сметаат дека треба да му дадам шанса и да разговарам со него. Јас навистина не сум сигурна што треба да направам – заклучи таа.

Loading...
Next Post

Астролозите откриваат: Мажите родени во овие 4 знаци на Зодијакот ќе ве третираат како кралица

Астролозите истакнуваат дека мажите родени во некои знаци се однесуваат кон жените подобро од другите. Некои од нив ќе се однесуваат особено и внимателно кон вас дури и кога не можете да се издржите сами. Некои од нив се особено емотивни и чувствителни и подготвени се тоа да му го […]