ДИНАМИЧЕН ПЕТОК: Овие хороскопски знаци утре ќе имаат интересен ден

admin22
loading...

РАК

Ако сте невработени, ова е вистински период да преземете нешто конкретно. Денес ќе добиете шанса за самовработување. Оптоварени сте со финансиски проблеми, но работите ќе се сменат во текот на следната недела. Денес направете добра анализа на она што би можеле да го работите.

Постојано го критикувате партнерот и тој ви возвраќа со иста мерка. Доколку сакате да продолжите заедно, ќе морате да најдете компромис. Ниту еден од вас не е потполно во право.

ВАГА

Ако работата ви е поврзана со јавност или работите во некој медиум, можно е да ви се зголеми популарноста. Останатите ваги ќе мораат да завршат некои прекинати работи доколку сакаат да напредуваат. Вагите што имаат хонорарна работа денес можат да бидат исплатени.

Партнерот нешто крие од вас. Вие тоа го забележувате, но не реагирате. Можеби и вие се чувствувате виновни за нешто, па поради тоа молчите. Размислете дали треба да продолжите на истиот начин.

ЈАРЕЦ

Доколку имате сопствен бизнис, можна е долгорочна соработка со странство или со странци. Невработените јарци имаат шанса да отпочнат сопствен бизнис. Можно е да инвестирате во работа која ќе можете да ја работите од дома. Ако сте слободни, се однесувате како да бегате од љубовта.

Во моментов немате желба да се откажете од слободата. Некој од минатото упорно се обидува повторно да ви се врати. Размислете дали е тоа добро за вас.

ВОДОЛИЈА

Многу сте динамични и отворено зборувате за своите планови. Обидете се да бидете подискретни затоа што некој може да ги искористи вашите идеи. Ова е одлично време за нови вложувања. Финансиите секојдневно ви се подобруваат. Внимавајте на трошоците.

Партнерот е зафатен со свои обврски и како да ви отвара пат да уживате во слободата. Ако сте сами ве очекува дружење во некое кафуле покрај вода. Постои можност да запознаете нова личност родена во воздушен знак.

Loading...
Next Post

Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – како ќе скапуваат тие, така и јас да скапувам

Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме мразеше! Кога бев млада бев многу убава, со долги и витки нозе, па многу убаво ми стоеше минич. Миле беше зацопан во мене, а богами […]