До 12 јули: Тешко предавство за овие хороскопски знаци

admin22

Ова се бурни денови за сите хороскопски знаци, а особено за следните три.

Рак

И покрај фактот дека ќе биде многу профитабилен и мирен месец јули за Ракот, тие нема да можат да избегнат предавство. Напредокот во кариерата може да ја влоши ситуацијата во личниот простор и семејниот круг.

Нема да успеете да ги спречите љубовните проблеми, односно губење на личноста во која сте вљубени. Вашата љубов ќе ја дарувате на саканото лице, а нема да ви биде возвратена. Внимавајте да не паднете во депресија.

Не е исклучено нивното најмило и најблиско лице, на кое му веруваат и му ги доверуваат сите свои тајни, да ги изневери, да ги предаде, да ги наклевети.

Вага

Вагите исто така нема да имаат успех во нивниот личен живот, бидејќи нивниот партнер одамна крие тајна. До 12 јули, веста за измамата на нивниот партнер ќе им дојде како „од ведро небо“.

Ве вади од такт егоцентричноста на вашите колеги. Долго не сте биле под ваков притисок на полето на работата. Бидете трпеливи. Следува бура од емоции за вас.

Може да им биде соопштено од туѓинец, пријател или од самиот предавник. A штом ќе дознаат за предавството, веднаш ќе решат да се одмаздат!

Доста чекавте! На почетокот на јули конечно ќе претрпите разделба со вашиот партнер. Ќе си ја преиспитувате одлуката, но немојте да бидете премногу самокритични.

За кавга се потребни двајца, но заборавете сега на минатото и обидете се што е можно побргу да си најдете нова сродна душа.

Риби

До 12 јули, лицето што е најблиску до вашето срце, ќе ве повреди неочекувано. Од почетокот на месецот, поради чудното однесување на партнерот, Рибите ќе започнат да се сомневаат дека нешто не е во ред.

Минувате низ тежок период, лошо ќе се чувствувате и во втората половина на јуни. Сепак, не очајувајте. Некои лоши работи е подобро да се случат сега, отколку подоцна.

Стегнете заби, издржете ги сите хирови на луѓето од вашето блиско опкружување. Вашиот живот ќе биде многу подобар, но за жал, прво ќе треба да поминете низ пеколот. Ако ви е утеха, болката сигурно ќе биде исплатлива на крајот.

Нивниот сакан на каков било начин ќе ги скрие доказите, ќе лаже и ќе бега од незгодни прашања. Но, вистината ќе биде откриена.

Loading...
Next Post

МЛАДОЖЕНЕЦОТ ИЗБЕГА ОД СВАДБАТА, но потегот на неговото семејство ги остави сите без зборови

Во Индија со векови преовладувала традицијата на семеен заеднички систем. Тоа претставува систем на заедничко живеење кој го опфаќа и поширокото семејство, како што се на пример родителите, децата, сопругите на децата, внуците и слично. Најстариот член на семејството, најчесто најстариот маж е глава во заедничкиот индиски семеен систем и […]