До 3 JУЛИ: Многу среќа и неочекуван прилив на пари за овие хороскопски знаци

admin22
loading...

Венера влезе во Близнаците, а Нептун и Сатурн одат ретроградно, па астролозите објаснуваат дека треба да бидеме внимателни со инвестициите и потенцијалните долгови. Сепак, кај одредени знаци, положбата на планетите ќе биде посоодветна, па ќе имаат среќа и финансиски

Венера во аспект со Јупитер не прави расположени за игра, па некои знаци ќе имаат среќа кога станува збор за игри не за среќа.

Ако се прашувате кој ќе има пари до 3 јули, тоа се Бикот, Водолијата, Ракот и Девицата.

БИК

Марс се приближува до вашиот знак, а додека го чекате 6 јули, Венера веќе влезе во вашето второ поле, па целата ваша енергија е насочена кон парите.

Ова е период во кој ќе ви се лепат пари, а е идеална можност да заработите нешто повеќе. Бидејќи Близнаците се двоен знак, не е исклучено да добивате пари од два извори на финансирање.

ВОДОЛИЈА

Иако Сатурн е ретрограден, па го плаќате заостанатиот долг, Венера во петтата куќа ви носи можност да победите во игрите на среќа. Тоа е интересен период во кој можете да добиете нешто врз основа на играта, па не би било лошо да си ја пробате среќата.

Како што одминуваат деновите ќе сфатите дека на вашиот бизнис му претстои успешна и просперитетна иднина. Од друга страна, ова сознание ќе ве поттикне да развиете нови планови. Сепак, ќе ви недостига енергија веднаш да ги реализирате.

РАК

Сонцето во вашиот знак носи повеќе пари. Бидејќи е во аспект со Нептун, треба многу да потрошите, но и доволно ќе заработите. Вие сте во идеална позиција да барате покачување.

Ќе се обидете максимално да ја искористите шансата што ви претстои. Затоа, некои од вас ќе бидат подготвени и да работат прекувремено. Некои, пак, ќе добијат покана за важен проект. Сепак, не заборавајте дека најважно од сè е добрата организација.

ДЕВИЦА

Венера во Близнаци ви носи голема заработка преку бизнисот. Тоа е и можност да добиете покачување или подобро платена работа.

Личност со различен темперамент од вас може да ви понуди соработка која ќе биде отскочна даска во вашата кариера.

Loading...
Next Post

Кoнечно cе ќе им тргне од рака неделава на овие знаци од Зодијакот!

Дознајте што му носи неделниот финансиски хороскоп на вашиот знак од 27 јуни до 3 јули 2022 година Во вторник Нептун се движи ретроградно, што ќе влијае на сите хороскопски знаци. Астролозите ги советуваат сите да внимаваат на парите и да се чуваат од измами. Но, иако не е најдобро […]