Доаѓа многу тежок период за овие три знаци од Зодијакот

admin22
loading...

Меркур веќе некое време е во ретроградна состојба и тоа ќе влијае на сите хороскопски знаци, особено во однос на документацијата, изјави астрологот Владимир Влајиќ за НОВО ЈУТРО ТВ ПИНК и откри колку долго ќе трае овој „тежок“ период.


Влајиќ рече дека ретроградниот Меркур влијае на сите знаци на зодијакот, додавајќи дека тоа е планета која владее со комуникација, документите и дека тоа најмногу не погодува.


„Не е природна состојба на планетата да се оди ретроградно, да се движи наназад и сите имаме субјективно чувство да одиме наназад, да направиме чекор назад. Понекогаш тоа е добро, но во суштина секогаш ќе даде некакво одложување и компликации“, рече Влајиќ.


Како што вели, некако се се забавува. Тој додава дека овој ретрограден Меркур е поврзан со знакот на Вага, се било поинтензивно во изминатите неколку дена.

„Без разлика дали станува збор за емоционални врски, пријателства, се е разнишано, лета во воздух и се менува од час во час“, рече Влајиќ.


Тој посочува дека во овој период треба повеќе да ја слушате својата внатрешност, да разговарате со себе. Како што вели, треба да направите некои ретроспективи за себе.

„Во суштина, тоа најмногу ќе влијае на Биковите, многу од нив ќе направат големи и важни чекори. Овните влегуваат и во некои ситуации што ќе ги решат во нивна полза. Вагите треба да се грижат во следниот период, сепак, наскоро се ќе реши“, рече Влајиќ.


Тој посочува дека ќе се излезе од овој турбулентен период, иако во моментов не изгледа така.

„Гледаме на работите од друга перспектива. Ќе трае цел месец, така ќе се движи до 18 октомври и додека не се врати во својата природна состојба, ќе создаде проблеми во комуникацијата”, рече Влајиќ.

Loading...
Next Post

НАЈГОЛЕМАТА РАЗЛИКА ВО СИМПТОМИТЕ НА ДЕЛТА СОЈОТ: Само од една работа зависи дали ќе кашлате, или треба да одите во БОЛНИЦА

Симптомите на доминантниот делта сој на коронавирусот зависат само од една работа. Прочитајте кои се тие! Видот на делта е многу повеќе заразен од претходните, а дава и различни симптоми. Експертите сега дефинираа дека доминантниот вид на корона во светот може да даде симптоми слични на настинка кај вакцинираните луѓе, […]