ДОАЃА ПЕКОЛНА НЕДЕЛА ЗА ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Ништо нема да оди како што треба, имаме ЛОШИ ВЕСТИ!

admin22
loading...

Неделата од 15 до 21 август 2022 година ќе биде тешка за три хороскопски знаци, проверете дали сте меѓу нив!

Астролошките транзити во неделата од 15 до 21 август ќе им го отежнат животот на одредени знаци од Зодијакот.

Ги очекува многу фрустрации, гнев, гнев и ограничувања со кои на крајот не знаат како да се справат, а еве за кои хороскопски знаци станува збор.

Loading...

Лав

Она што ќе ви направи проблеми оваа недела е фактот што не можете да поднесете мислење што не се согласува со вашето. Мислите дека секогаш сте во право, што е особено изразено оваа недела, па повеќе од вообичаено ќе го втриете своето мислење во носот на сите.

Совет на астрологот е да ги слушате другите, но навистина да ги слушате. Обидете се да ги гледате луѓето околу вас како луѓе кои имаат право на свое мислење, наместо некој што треба да го нападнете.

Доколку успеете да ги прифатите туѓите мислења, оваа недела би можела да ви биде важна лекција, да сфатите дека туѓите ставови се исто толку вредни како и вашите.

Вага

Транзитот на Сатурн ќе ви донесе многу препреки оваа недела, се чини како секоја врата на која ќе тропнете да ви се затвора пред нос. Едноставно, ништо не ви оди добро, без разлика колку напорно се трудите, а тоа многу ќе ве фрустрира.

Имајте на ум дека таквата ситуација ќе трае само оваа недела, а веќе ќе имате многу подобри идеи како да решите некои проблеми и обврски. За периодот од 15 до 21 август да помине што побезболно, обидете се да бидете пофлексибилни во плановите бидејќи можеби ќе треба да одложите некои работи.

Шкорпија

Во неделата од 15 до 21 август 2022 година, сè што сакате да направите е да бидете сами, да читате или да уживате во некои од вашите „ритуали“ кои ви помагаат да се чувствувате добро. Но, изгледа дека ѕвездите имаат други планови за вас, а тие моменти на самотија ќе мора да ги одложите.

Оваа недела ќе доживеете стрес и вознемиреност поради одбивање, било на личен или на деловен план, но нешто ќе ве спречи да го правите она што долго време го посакувате.

Ќе ве вознемири и разбесне, но советот е да го контролирате вашиот темперамент за да не кажете или направите нешто за што ќе зажалите.

Loading...
Next Post

ЗАПОЧНА БОГOPOДИЧНИОТ ПOCT: Вака се пости за големиот православен празник!

Денес, 14-ти август, православните верници го започнуваат Великиот пост, еден од четирите големи пости во годината. Постот на Пресвета Богородица секогаш започнува на 14-ти август, денот на Светите маченици Макавеј, и му претходи на големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, попознат како Велика Богородица, кој се слави на 28-ми […]