Дoaѓаат многу тешки денови за овие хороскопски знаци

admin22
loading...

Првиот ретрограден Меркур оваа година не чека во периодот од 14 јануари до 3 февруари, а интересно е што во знакот на Водолија ќе биде ретрограден до 25 јануари, а од 25 јануари до 3 февруари во знакот Јарец.


Овој период ќе ви донесе на прво место преиспитување – што сакате, а што не сакате во животот.

Како и секогаш, ретроградниот Меркур „сериозно“ ќе влијае на сите знаци од Зодијакот, но трите знаци ќе го почувствуваат посилно од останатите.


Еве кои се тие:

ЈАРЕЦ


Сите тајни, тишини и она што сте го сокриле ќе излезат на површина и ќе ви стане тешко да продолжите да живеете во лаги.

Ќе треба да соберете храброст да се борите со сопствените тајни и да признаете се што ви треба за да ги затворите луѓето.


Можеби сте збунети во која насока да одите понатаму, но погледнете длабоко во срцето и слушајте што ви кажува чувството во стомакот.

ШКОРПИЈА

Ретроградниот Меркур ќе ви донесе големи парични проблеми, можеби дури и ќе ви донесе стари долгови во исплата. Ќе дојдете до позиција дека треба да направите пресметка и да се откажете од некои желби и проекти.


Сега не е добар момент за важни животни одлуки. Само препуштете се на моментот и уживајте. Клучните одлуки оставете ги за подоцна.

Семејните односи ќе бидат затегнати, затоа размислете добро пред да зборувате.

ОВЕН

За Овенот ова ќе биде турбулентен период, особено кога се во прашање емоциите и односите со саканите. Ве очекува големо изненадување или непланиран настан кој ќе го промени текот на работите во вашата врска.


После тоа ништо нема да биде исто, можно е или да ве натера да завршите засекогаш или да ги решите претходните конфликти и да продолжите со повеќе разбирање.

Loading...
Next Post

ТАТКОТО НА МАТЕЈ ОТКРИВА - Сите повици и пораки од мобилниот се прегледани, ЕДНА РАБОТА беше пресудна

Сигналот од мобилниот телефон од момчето Матеј Периш (27) кој исчезна во Белград пред 11 дена, токму на новогодишната ноќ, последен пат е фатен во близина на Големиот воен остров, на устието на Сава во Дунав. Се верува дека телефонот бил во џебот на Матеј кога тој влегол во ледената […]