Доаѓаат мнoгу тешки денови за овие ТРИ знаци на Зодијакот!

admin22
loading...

Јули носи проблеми и предизвици, особено кога станува збор за љубовта.

За неколку дена влегуваме во вториот летен месец, а тој со себе носи нови предизвици за хороскопските знаци. Некои претставници ги чека турбулентен период на љубовниот план. Еве што предвидува хороскопот, кои знаци нема да имаат среќа во љубовта:

1. Лав

Оние кои се во брак би можеле да имаат големи недоразбирања со своите партнери. Ако работите многу и поминувате малку време дома, треба да го разберете вашиот партнер кој ви замерува. Време е да се даде приоритет. Доколку сакате да спасите брак, потребно е повеќе да му се посветите, пишува Sensa.

Ако сте сами, не бркајте потенцијален партнер по секоја цена. Посветете се на себе, вашите потреби, желби, работете на вашата самодоверба. Љубовта ќе се случи кога ќе дојде време.

2. Вага

Претставниците на знакот кои не се во врска ќе бидат во дилема. Дали да се откажете од потрагата по сродна душа или да продолжите да одите на исцрпувачки љубовни состаноци, надевајќи се дека овој пат ќе биде вистинскиот.

Астролозите не ве советуваат да се двоумите предолго, бидејќи на тој начин ризикувате да пропуштите добри шанси.

3. Риби

За Рибите кои се во брак, јули ќе биде тежок период, бидејќи во тој период старите конфликти ќе се разгорат со нова сила.

Треба да покажете максимална толеранција и да не предизвикувате непотребни кавги со партнерот.

Обидете се да го разберете, да разберете што му е важно. Можеби навистина грешите и треба малку да поработите на своето однесување.

Loading...
Next Post

Игор Дурловски за Адеми: Кога од кафекуварка стануваш претседател на комисија за европски прашења

ДУИ си го брани криминалот со физички напади врз пратениците, Ковачевски да го осуди дивеењето на Арбер Адеми, вели ВМРО-ДПМНЕ „Адеми да не се крие зад имунитетот и да си поднесе оставка како пратеник, а потоа да одговара за нападите врз пратениците. Кога е заргозен криминалот на ДУИ тие обвинуваат […]