Дојде да го види бебето на својата најдобра другарка: Штом го виде, прекина контакт со неа поради ОВАА работа

admin22
loading...

Дошла да го види бебето на својата најдобра другарка: Штом ја видела, прекинала контакт со неа поради ОВАА работа

Знаеше дека открила нешто што не може да го преболи

Хејли Кастер (28) од Аризона го доживеала најголемото понижување во животот кога по два месеци дошла да го види бебето на нејзината најдобра другарка.

Хејли кај пријателката дошла без сопругот, а можеби ќе беше подобро да беа заедно, бидејќи целата сцена на средбата со детето ќе беше уште повпечатлива за сите.

Една жителка на Аризона едвај чекала да го види детето на личност која ја познавала од својата четврта година и со која била неразделна. Меѓутоа, кога го видела бебето и го прегрнала поради еден детаљ, веднаш отишла дома и повеќе не и се јавила на пријателката.

– Уште кога бев бремена со деца, а имаме четири, слушав приказни дека мојот сопруг Тревис ме изневерува каде и да оди. Никогаш не го прифатив тоа бидејќи беше одличен, грижлив и посветен на мене. Меѓутоа, кога отидов кај мојата пријателка, се се смени.

Тревис од раѓање имаше малку поголем, многу карактеристичен млад белег на вратот, што веднаш го видов на нејзиното бебе. Не можев да поверувам. Ја фатив главата, ја погледнав пријателката во очи и прашав: „Како можеше?“ Потоа излегов од нејзината куќа и никогаш повеќе не се видовме – вели Хејли од Викенбург за Caters News.

Кога го турнала сопругот Тревис во ќош, се испоставило дека пријателката на Хејли е само една во низата жени со кои Тревис ја изневерувал.

– Ми кажа дека спиел со 30-тина жени додека бевме во брак! Светот ми се сруши и го избркав од дома – вели Хејли.

Додека се обидува да продолжи да разбере што се случило во нејзиниот живот, Хејли истакнува дека повеќе е повредена поради нејзината пријателка отколку поради нејзиниот сопруг.

– Како што кажав, за време на бременоста постојано слушав приказни за неговото неверство. Она што ме повреди е тоа што мојата пријателка беше најважната личност во мојот живот, а јас бев во нејзиниот.

Бев со неа за време на бременоста, ја однесов во болница на породување, ја држев за рака додека ја примаше епидуралната инјекција. На крајот доживеав да таа има дете со него – вели Хејли.

Loading...
Next Post

Лекарите не им дозволиле да бидат заедно: И двајцата имале 26 години, а потоа се случило нешто СТРАШНО

Лекарите не им дозволиле да бидат заедно: И двајцата имале 26 години, а потоа се случило нешто СТРАШНО Кејти не се двоумела да започне врска со Далтон Во најлошите моменти на страдање си даваа сила и се охрабруваа да се соочат со неизбежната судбина. Животот понекогаш пишува драми кои можеме […]