Дознал дека го изневерува и приредил подарок за роденден кој ќе го памети цел живот!

admin22
loading...

Еден корисник на Reddit долго време се сомневал дека сопругата го изневерува. Кога беше скоро сигурен, тој реши да одговори на нејзиното предавство со суров подарок.

Таа беше толку засрамен пред целото семејство што ќе го памети цел живот.

„Забележав многу траги и бев сигурен дека ме изневерува. Таа се смееше кога испратила пораки и лажела дека разговара со нејзината мајка.

Останала на работа многу подолго време, и кога ќе им се јавев на колегите ќе ми кажеа дека не е таму. Кога ја прашав кај била, само ќе се насмевнеше.

Таа еднаш „отиде по млеко“ пред полноќ и не се врати до два часот по полноќ. Мој совет до вас е да ангажирате приватен детектив.

Тој помага многу за развод. Но, кога веќе бев сигурен, го чекав нејзиниот роденден неколку месеци подоцна, си најдов сместување и си се консултирав со адвокат, а потоа дојде нејзиниот роденден.

Прво инсистираше да одам некаде надвор од градот со пријателите затоа што „мораше да работи и тој ден само ја потсетувал дека остарела и не сакала забава“.

Знаев дека нешто не е во ред, а потоа најдов шише шампањ и две чаши во плакарот. Тогаш направив план. Отидов кај еден пријател и се преправав дека патувам. Потоа од таму им се јавив на нејзината мајка, татко, сестра и пријатели.

Им реков дека имам изненадувачка забава. Се најдовме пред станот и им реков да бидат што е можно повеќе тивки. Беше околу осум наутро. Мајка и носеше торта и ја отклучив вратата. Нагло ги отворив и сите извикавме „изненадување“.

Ја најдовме со нејзиниот љубовник потполно голи. Мајката ја испуштила тортата, нејзината сестра врескала, татко и почна да се дере.

Мојата сега веќе поранешна сопруга ми викаше додека нејзиниот љубовник ги влече пантолоните и бега. Најдобриот подарок за роденден кој некогаш сум го подарил на некого“, напишал човекот.

Веројатно разбирате зошто оваа приказна стана хит на Интернет. Неговите верзии се појавија на многу страници по форумот.

Роденден за паметење, ништо.

Loading...
Next Post

ЕДЕН ЗНАК ОД ЗОДИЈАКОТ ГО ЧЕКААТ ОГРОМНИ ПАРИ, НОВЧАНИКОТ ЌЕ ИМ БИДЕ ПОЛН ДО ВРВ: Објавен хороскоп за лето 2021

Девицата очекува многу важни цели и желби во јули, а за да постигне сè, ќе мора да ја распредели својата сила и да и верува на својата интуиција. Водолијата треба да се фокусира на заштеда на што повеќе пари во јули, бидејќи летото им носи трошоци. Можни се конфликти со […]