Душко Тошиќ конечно ја покажа Ања! Девојката е преслатка, сестрите Атина и Ника веднаш ја прифатија (ФОТО)

admin22
loading...

Пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ се разведуваат по 14 години брак. Карлеуша се огласи на својот инстаграм – профил со официјална изјава која ви ја пренесуваме во целост.

„Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи договорно ќе се решаваат во следниот период.

За овој тежок период за нашето семејство и децата, нема да барам разбирање од медиумите бидејќи е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, само шега и изговор за нашите животи на кои сум навикната… па ајде“, напиша Карлеуша.

Loading...

„Сè преживеав, па ќе го преживеам и ова. Животот продолжува. За да се спречат неточни натписи, целиот брачен имот се пренесува на нашите деца, старателството над нашите деца ми припаѓа мене. Секоја напишана лага ќе резултира со тужба, како и нејзиниот обем. Веќе нема да се рекламирам на ваков начин“, додаде таа.

Јелена и Душко во бракот имаа две деца – ќерките Атина и Ника.

Сестрата на Душко Тошиќ е голема поддршка за фудбалерот за време на разводот

Не е тајна дека сестрата на Душко Тошиќ се нашла во незавидна положба откако дознала дека фудбалерот се разведува од Јелена Карлеуша. Катарина Тошиќ го обожава својот брат, целосно ја разбира неговата потреба да продолжи соло, од друга страна е многу блиска со Јелена и сочувствува со нејзината болка.

Сестрата на Душко Тошиќ е најголемата поддршка на централниот бек за време на разводот и секако неговото рамо за плачење и единствената личност на која може да и се довери.

Иако не живее во Белград, во последно време е се почест гостин на спортистот, а бидејќи е лето и нема друштво, има миленичка Ања, која Атина и Ника едноставно ја обожаваат.

Душко сака кога доаѓаат сестра му и внука му, тогаш се секогаш заедно, а неговите наследници не пропуштаат момент да поминат скапоцени моменти со тетка си.

Дека Душко е најдобриот татко, па дури и вујко на светот, сведочи и фотографијата која се појави на „Инстаграм“ профилот на спортистот, а во кадар освен него се и неговите три принцези Атина, Ника и Ања, за кои тој е во состојба да направи сè.

Фудбалерот ги одвел девојките да се дружат низ градот, а на сликата се гледа дека тие многу се забавувале.

Loading...
Next Post

4 ЗНАЦИ ОД ЗОДИЈАКОТ ГИ ЧЕКА ГОЛЕМА СРЕЌА ДО КРАЈОТ НА 2022 ГОДИНА: Парите ќе се лепат за нив, ќе постигнат огромен успех!

За некои знаци, до крајот на 2022 година, големата среќа се насмевнува, ќе биде магнет за пари и деловни можности. Овие 4 знаци, според астролозите, имаат најголема шанса работите да им се подобрат: Девица Колку повеќе се приближува крајот на 2022 година, толку повеќе се отвораат можности за вредната и […]