ДВА хороскопски знаци ќе имаат неочекувана добивка на пари нареднава недела

admin22
loading...

Неделата во која влегуваме ќе биде исполнета со многу случки кои ќе ве натераат да размислите за смислата на животот и за тоа што всушност правите со својот живот. Два од хороскопските знаци ќе имаат многу силна и успешна недела:

Девица

Прекрасно се чуствувате, задоволни сте, а причината е индивидуална. Некои претставници очекуваат деловна експанзија, некои се во нов интересен проект, а пак некои започнуваат со бизнис. Бидејќи периодот е поволен, препуштете се на ваш својствен начин.

Ведрината во вас ви дава сила целосно да се посветите на работата, но и задоволството со кое оди бидејќи и финансиите ќе ви се подобрат. Ќе бидете во форма и за сите видови интелектуални активности.

Јарец

Во оваа недела среќата ќе биде на ваша страна и дури ќе ви донесе пари. Тоа е потсетник повторно да изберете најсреќните броеви. Како некоја таинствена сила ќе ве води и покажува правилни чекори што малку ќе ве плаши и тера да се запрашате дали навистина заслужувате слична чест.

Да, заслужувате – сега ќе сте среќници од Зодијакот! Покрај тоа, овие денови ќе ви дадат шанса да ресетирате некои повредени односи. Јавете им се на свои роднини и блиски. Организирајте семејно собирање во саботата.

Loading...
Next Post

Србин украл икона од Битола поради која не можел да заспие: Кога ја вратил во црква се случило чудо

Икона посветена на Богородица од 1748 година, која според мотивите се нарекува „Достојно ест“, првпат била насликана во светогорските манастири. Таа икона била украдена пред неколку децении од црква во Битола, по што преку шверцерски пат и криминални канали, завршила кај еден колекционер во Белград. Откако ја набавил, немал мирен […]