ЕДЕН ЧЕКОР НАПРЕД, ДВА НАЗАД – На овие хороскопски знаци ќе им биде пекол во АПРИЛ

admin22

БИК

Aко компликациите не се појавиле во периодот јануари и февруари, тогаш сигурно ќе се појават во текот на април.

Ова е чувствителен период за Биковите. Марс, владетелот на куќата на двојките на Бик, е ретрограден од јануари до септември 2021 година, затоа можни се емотивни блокади, периоди на изолација и емотивни дистанци, потешкотии, раскол предизвикан од надворешни влијанија, проблеми кои влијаат врз партнерот, кризи и финансиски ограничувања.

Совет е да ја соберете внатрешната снага, да дејствувате смирено и да имате многу трпение.

БЛИЗНАЦИ

Сатурн ви ги отежнува односите со другите. Сега му се придружува и Марс, кој е ретрограден и во куќата ќе остане до 27 мај, а потоа и во периодот од 2 август до 27 септември.

Морате да се поставите дипломатски, за ни вие ни вашиот партнер да не предизвикате земјотрес.

Причината за овие турбуленции може да биде и тоа што заедно ќе поминувате низ проблеми или вашиот партнер ќе има здравствени или работни проблеми, кои ќе влијаат и врз вас. Во секој случај, атмосферата ќе биде напната.

ВАГА

Венера е во куќата на љубовта и страста на Вагите. Ова е одличен период кој треба да го искористите, бидејќи после тоа работите воошто нема да бидат сјајни.

На тој ден Венера влегува во неповолната куќа, па ве очекуваат грижи и обврски. Марс, владетелот на куќата на врските на Вагите влегува во Стрелец од 6 април, што носи до блокади и ограничувања.

Loading...
Next Post

Блумберг: Со ова темпо Македонија ќе стекне колективен имунитет за 10 години

Со досегашното темпо на вакцинација, Македонија ќе стекне колективен имунитет за 10 години, објави Блумберг. „Во Македонија, најновите податоци покажуваат дека во просек се дава по 651 доза на ден. Со ова темпо, потребни ќе бидат уште десет години за да се имунизира 75 отсто од популацијата“, пишува Блумберг. За […]