Еден од финалистите на Ѕвездите на гранд преживеал инфаркт, децата биле со него

admin22
loading...

Немања Николиќ во 2004 година стигна до гламурозното финале на популарното регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“. За првото место беше во конкуренција со Тања Савиќ, Славица Ќуктераш, Бане Мојичевиќ, Дарко Филиповиќ и Стеван Анѓелковиќ. Веќе наредната 2005 година продукцијата му обезбеди снимање на комплетно цеде.

Немања своевремено го запостави физичкиот изглед, вишокот килограми му го променија личниот опис. Се здебели повеќе од 30 килограми и негрижата за сопственото здравје за малку ќе го чинеше живот.

За среќа срцевиот удар не бил фатален, но добил предупредување од лекарите да води сметка за своето здравје и дека мора да го смали стресот.Е

Пред неколку години доживеа инфаркт и тоа додека го управуваше својот автомобил во кој бил со сопругата и со децата.

– Пред две недели имав срцев удар, но добро се чувствувам. Морам да пијам лекови до крајот на животот. Тоа нема да ме спречи да работам, но и да уживам. Ми рекоа дека морам да внимавам со исхраната и да не пушам, но тоа се големи рестрикции. Еве баш сега планирам да одам на јагнешко, а што се однесува до диетата, ослабнав 200 грама – се пошегува во тој период Николиќ во едно интервју.

Loading...
Next Post

За жал лошите соништа најбрзо се остваруваат: Искрено интервју со Драгче

Драгица Стевковска – Дракче е познат лик од ТВ екраните со нејзината авторска емисија “Патот на светлината”. Неуморен, ведар дух, секогаш со разбирање за проблемите на гледачите, на кои секогаш се обидува да им помогне. Познати се исто така и нејзините карвани, патувањата кои таа ги организира за своите пријатели […]