ЕСТРАДАТА ВО ШOK: На само 24 години почина актуелен пеач и наптпреварувач на Ѕвездите на Гранд

admin22
loading...

Шоуто за таленти „Ѕвездите на Гранд“ е погодено од тажни вести.

Имено, Здружението на естрадни уметници на Црна Гора и учесниците на ова ТВ-шоу ја пренеле на социјалните мрежи информацијата дека починал учесникот во тековната сезона, Момир Луковац.

Оваа тажна вест ја потврдиле и неколку колеги на Момир Луковац, кои со шokантни фотографии и пораки се збогуваат од својот колега на социјалните мрежи.

Момир последен пат и се претстави на јавноста во емисија што се емитуваше во февруари оваа година.

Тогаш ги отпеал песните „Проколната виолина“ од Саша Матиќ и „Таа да ме сакаше“.

Луковац имал 24. години и живеел во Подгорица.

Засега не е соопштена причината за неговата cмрт.

Loading...
Next Post

Најнови детали од Струга: Ја убил 39 годишната сопpуга, па пробал да се сaмоубие

Убиство вечерва се случи во Струга, откако 39 годишниот маж во семејниот стан си ја убил пет години помладата сопруга. Според официјални информации на СВР Охрид, на улицата „Ристо Крле“ во Струга, при расправија со својот сопруг, С. Р. (1987) од убод од нож е повpeдена и им подлеeгнала на […]