Еве од кого ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на Зулејха ФОТО

admin3
loading...

Важи за една од најубавите актерки во Турција. Со самото појавување на филмското платно предизвика огромно внимание, а посебно со улогата на Зулејха во серијата „Горка земја“.

Хилал Алтинбилек е навистина олицетворение на убавина и талент. Се појави во неколку серии, но ликот на Зулејха и ја донесе целата слава.

Убавата актерка Хилал Алтинбилек, која е родена во Измир во 1991 година, моментално живее еден од најпознатите периоди во својата кариера.

Актерката стекна многу обожаватели со ликот на Зулејха во серијата „Горка земја“ , која траеше 4 сезони.

Домашните и странските фанови ќе ја паметат актерката долги години со нејзината успешна изведба како Зулејха во Бир Заманлар Чукурова. Хилал Алтинбилек, која за прв пат беше позната во 2011 година со ТВ серијата Дерин Сулар, стекна голема репутација со Горка земја во последните 4 години од нејзината 11-годишна кариера.

Таа покажа поинаков пример за успех и трпение како единствено име меѓу главните улоги што не го напушти проектот од самиот почеток на серијата и остана од првата епизода до последната епизода.

Актерката која 4 години живееше далеку од семејството и најблиските за време на пук ањата во Адана, даде важен тест во својот професионален живот.

Хилал Алтинбилек, која учествуваше и во филмот „Çocuklar Sana Emanet“ заедно со ТВ сериите Karagül и Hayatımın Aşkı, ќе продолжи да се памети долги години со нејзината четврта серија „ „Горка земја““. Нејзиниот следен проект актерката со нетрпение го очекува.

-Уште кога имав 17 години, кога ги играв првите улоги, медиумите ме поврзуваа со неа

Заедничкиот став на критичарите и гледачите на популарната серија е дека тоа не и било голем предизвик, бидејќи титулата фатална жена ја следи откако се појави на сцената.

– Ми се допаѓаат споредбите со Анџелина Џоли. Уште кога имав 17 години, кога ги играв првите улоги, медиумите ме поврзуваа со неа.

Иако има сличности, поради усните и косата отсекогаш сум се трудела да изградам свој стил и да не изгледам како кога.

За актерката Хилал Алтинбилек често се раскажуваат разни љубовни приказни. А колку што можеме да видиме ги има многу…

До неодамна нејзиното име се споменуваше со Кубилај Ака, нејзините колеги Угур Гунеш и Керем Алишик. Сепак, Хилал ги негираше сите овие наводи.

Инаку, Хилал Алтинбилек, која имаше можност да се одмори по финалето на серијата, поминува многу време со своите најблиски, семејството и пријателите.

Актерката неодамна се сретна со нејзината мајка на вечера. Тоа всушност беше славенички оброк. Хилал Алтинбилек го сподели следново од ноќта кога го прославија роденденот на нејзината мајка…

Не остана незабележана сличноста со мајката на актерката која објави фотографија со натпис „Среќен роденден на мојата прекрасна драга мајка“.

Хилал Алтинбилек, која е многу популарна со својата успешна глума, е име кое добива пофалби од обожавателите за нејзината убавина.

Актерката, која претходно ги споделуваше своите пози со својата мајка, го привлече вниманието и на обожавателите кои изгледаа како сестра-сестра, а не како мајка-ќерка.

Со својата сличност со нејзината мајка, таа речиси кажува: „Јасно е од кого ја добила својата убавина“…

Loading...
Next Post

По три години Ива откри дека нејзиниот сопруг НЕ е татко на нејзиниот син: KOГА дозна КОЈ е, од шок заврши во болница

Таа доживеа целосен шок. Американката Ива Ратнер од Висконсин доживеала една од најтешките вечери во животот кога дознала дека татко на нејзиниот син Питер не е нејзиниот сопруг Дејвид, туку некој со кој, како што верувала, никогаш немала ништо. Уште кога момчето одеше и зборуваше, Дејвид се сомневаше дека тој […]