Конечно се огласи поранешниот дечко на Цеца и ги откри причините за раскинувањето!

admin22
loading...

Поранешниот партнер на Цеца, Владимир Цветковиќ Цвеле долго време не се појавуваше во јавноста.

Иако нејзиниот емотивен живот отсекогаш ја заинтригирал јавноста, Цеца Ражнатовиќ по смр тта на нејзиниот сопруг Жељко ретко ги покажувала своите партнери во јавноста.

Кон средината на јануари минатата година во јавноста протече веста дека балканската музичка ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот белградски угостител Богдан Срејовиќ се во љубовна врска.

Оваа врска започнала непосредно порано, но поради честите заеднички настапи со пријателите низ градот стана забележлива. Во претходниот период Светлана и Богдан поминуваа многу време заедно, а одредени моменти од љубовната приказна покажаа на социјалните мрежи.

Се стекна впечаток на севкупна хармонија, како и семејни блиски односи на двете страни.

Тоа беше причината да не изненади информацијата дека е ставен крај на оваа точка, што српски Телеграф ја дозна од извор близок на оваа двојка, а подоцна и од самите тие кои не сакаа да даваат изјави и да кажат ништо поконкретно за оваа тема.

Кога во јануари минатата година се дозна за љубовта на Цецина и Богдан, таткото на Богдан, Милош Срејовиќ тогаш откри дека неговиот син не му кажал ништо за новата љубов со пејачката, но истакна и дека го поддржува секој негов избор.

Таа пред Богдан Срејовиќ, беше со манекенот Владимир Цветковиќ, со кој раскина по шест месеци врска.

„Раскинавме поради непомирливи разлики во карактерите, но со договор и без грди зборови. Нам ни се случи тоа што им се случи на другите парови, па нема ништо сензационалистички во нашето раскинување.

Ќе останеме пријатели, а јас ќе чувам само убави спомени од времето поминато со Владимир затоа што немало други“, изјави Цеца по раскинувањето, а тој тогаш призна дека најмногу му пречело тоа што се случило по врската.

„Цеца не сака многу да се движи, па поголемиот дел од времето го поминува дома. Таа по природа не е авантурист како мене. Најмногу ми пречеше тоа што се случи по врската.

Имав непријатности од разни новинари кои пишуваа невистини, а тоа е никакво искуство во т.н. а моите коментари не сакаа да ги објават“, изјави Цветковиќ за домашните медиуми, кој по раскинувањето не се експонираше пред медиумите.

Loading...
Next Post

ВИСТИНАТА ЗА СЛУЧАЈОТ СО МАТЕЈ ПЕРИШ ИЗЛЕЗЕ НА ПОВРШИНА! Се појавија ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНИ информации од полицијата

Судскиот вештак Бранислав Благојевиќ претходно пред медиумите истакна дека картичката од телефонот на Матеј може да се зачува, а постапката за негово чистење може да потрае и до неколку месеци. Матеј Периш (27) од Сплит е погребан во родниот град во семејната гробница во Ловринац. Периш во вечното почивалиште го […]