(ФОТО) ДРАГАНА КАТИЌ ОСТАВЕНА НА УЛИЦА! Водителката ЈАВНО откри се: „МЕ ОСТАВИ ПОРАДИ OВАА ПЛАВУША“!

admin22
loading...

Водителката на популарната шоу програма „Никогаш не е доцна (Никад није касно)“, Драгана Катиќ, иако е во шестата деценија, сепак плени со својата харизма и убавина, на што може да и позавидат и нејзините многу помлади колешки.

Таа зборуваше за ова и за нејзиниот приватен живот, и ги откри малите тајни на нејзиниот беспрекорен изглед.

– Тајната на мојот младешки изглед е некаде во амбиентот на животот. Тоа е, ми се чини логично за секој што ќе наполни педесет години и влезе во шестата деценија, некаде да одлучи дали сака да изгледа добро или да попушти. Одлучив да изгледам добро.

Го реков тоа одамна и ќе го повторам, сакам да се натпреварувам со мојата кума. Веселиот дух и околината се исто така многу важни. Моите деца веќе пораснаа, така што имам повеќе време да си посветам на себе – рече таа.

На прашањето дали, со оглед на тоа што Жика поврзува парови, се надева дека и нејзе ќе и најде животен партнер, таа спремна одговори:

– Па, се надевам дека е така. Го очекувам тоа од Жика, тоа е само логично. Тој е мој пријател, колега. Ако не он, кој ќе направи тоа. Јас очигледно не можам да го сторам тоа сама. Еден човек мора да биде долг и енергичен за да се поклопиме, и само тогаш гледам физички изглед – ​​изјави водителката за порталот „Србија денес“.

Водителката Драгана Катиќ неодамна успеа да ги насмее сите следбеници на социјалните мрежи.

Имено, Драгана на својата инстаграм приказна сподели интересна фотографија на која гали куче на улица, а очигледно сето ова немало да биде интересно, доколку не налетала на …

Се беше во ред додека не дојде „ТАА“, напиша водителката.

Станува збор за тоа дека кучето сосема неочекувано нашло поубава половина, па решило да го сврти вниманието кон неа, а Драгана сето тоа го испратила видно расположена и насмеана.

– И тогаш ме остави за оваа неодолива русокоса. – напиша Драгана и ги насмеа сите.

Loading...
Next Post

ЛОШИ ВЕСТИ - Евтината струја пред поскапување

Во пресрет на новиот бран поскапувања на струјата кои се најавуваат од јули, Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти четирите тарифни блока за пресметка на електричната енергија за домаќинствата, а веќе в среда се очекува да се знаат и цените на блок-тарифите. Цените на блоковите ќе важат само за време […]