(ФОТО) КОНЕЧНО ВО ЈАВНОСТ: Еве како изгледа сопругата на премиерот Ковачевски

admin22
loading...

Сопругата на премиерот Димитар Ковачевски, Елена, за прв пат откако е тој на функција имаше протоколарно појавување во јавност.

Во Њујорк таа присуствуваше на прием организиран од првата дама на Турција Емине Ердоган во рамките на промоција на иницијативата ,,Нула отпад”, а го придружува Ковачевски на Генералното собрание на Обединетите нации.

Фотографии од приемот се споделени и на инстаграм-профилот на Емине Ердоган, која повеќе години ја застапува иницијативата. „Нула отпад“ цели да ја подигне свеста за потребата од целосно елиминирање на отпадот и заштита на животната средина со цел да се остави чист свет за идните генерации.

Loading...

На приемот се и сопругите на лидерите на Латвија, Јужна Кореја, Естонија, Литванија и Франција.

Loading...
Next Post

ЌЕ ИМАМЕ ЛИ СТРУЈА?: Се бара одземање на сите лиценци и имотот на ЕВН

Стопанската комора за енергетика на Македонија најавува организирање на иницијатива за одземање на сите лиценци на ЕВН и на целокупниот имот на оваа компанија. Во среда оваа комора ќе одржи вонредно Собрание на кое иницијативата ќе биде единствената точка во дневниот ред. Во среда Стопанската комора за енергетика на Македонија […]