(ФОТО) Марина Туцаковиќ се појави без перика: Многу од пејачите не ме ни прашаа како сум

admin
loading...

Марина Туцаковиќ која ги напиша најголемите хитови за најпознатите пејачи веќе со години се бори со кан-цер. Таа гостуваше во една емисија и по тој повод ја откри нејзината состојба, но ги сумираше и нејзиниот живот и кариера.

– Пишувам, но помалку од кога се разболев. Направив многу во животот, од една страна, овој полупразник ми одговара – започнува Марина.Таа направи многу и помогна на многумина.

– Некако секогаш ми се јавуваа, едноставно работев за луѓе што ме бараа. Сонував да работам за Цеца и тоа се случи. Мојот најголем успех е што успеав подеднакво да уживам во текстовите и песните на други луѓе, без оглед на сите хитови.

Некои текстови понекогаш ми изгледаат многу подобри од моите, на тоа сум горда. Од Џибони, Бајага, Бора, „Два динара друже“, тоа е феноменален текст – додава Марина.

Таа долго време се бори со болеста и откри како се чувствува сега: Дека сум добра- не сум добра Асигурно. Но, не сум ни лошо!

Одам на терапија, морам да протуркам, ќе видиме. Се чувствувам полошо од овие промени на времето, но кога времето е поубаво, и јас сум подобра.

Денот ми изгледа како кога. Претежно, јас и Фута се будиме многу рано, пиеме кафе, лекови, нарачуваме да јадеме или ќе направиме нешто. Малку се движиме, имам редовни прегледи.

Секогаш имаме желба да патуваме, понекогаш дури и заминуваме. Отсекогаш сум била многу дома, мечтаам за тоа навистина да сум здрава и да можам да одам каде што сакам, за тоа сонувам, да патувам некаде далеку – заклучи Марина.

Таа откри и каде се лекува и дали влијае на неа што некои јавни личности не ѝ се јавуваат.

Се лекувам овде, на Институтот за онкологија. Често ме погодува што некои не ми се јавуваат, но не би сакала да откривам кои се тие. Но, луѓето исто така имаат право да повредат некого. Сè е можно!

Мојот сопруг е мојата најголема поддршка. Се смирив, па го слушам, тој ме охрабрува цело време – вели Туцаковиќ. Откри која песна е поинспиративна во нејзината богата кариера.

– Најмногу сум горда на „Кукавица“, беше навистина генијална, горда сум и на „Шта во бјеше беше љубов“ – додава Туцаковиќ.

– Најмногу бараа Харис Џиновиќ и Оливер Мандиќ. Има хитови, но никој не може да знае што ќе биде хит, конечната пресуда ја дава публиката – вели таа.

Во оваа пригода таа откри со кого разговара приватно од познатите и кој се јавува за да провери како е.

– Порано сите ми се јавуваа, а сега тука и таму некој се јавува. Секогаш ме повикуваат особено оние од помладата генерација, Милица Тодоровиќ, тие се деца со кои работев малку, секогаш ме прашуваат како сум, дали ми треба нешто и тоа ме прави посреќна отколку да ми побараш текст. Јас сум во контакт со сите со кои сум работела.

Таа откри која песна е најголемиот хит во нејзината кариера.

– „Зора е“ од Неда Украден, таа имаше европска кариера, ние заработивме најмногу од таа песна. Но, да не спомнувам сега, ќе треба да зборувам еден месец.

„Ostariću, neću znati“, од Харис Џиновиќ на пример, Фута (сопругот) ме убедуваше дека тоа ќе биде хит, а мене не ми беше нешто. Излезе дека тој бил во право“, открива Марина.

Постојат многу шпекулации за нејзината автобиографија, а еве што вели таа.

– Не знам дали сме подготвени за книгата, немам нерви. Се изнапишав многу – заклучи Марина во емисијата Премиера – Викенд специјал. Таа на снимањето на емиисијата за првпат се појави без перика, а на главата имаше капче.

Loading...
Next Post

Вистинска убавица - Вака изгледаше Лила Филиповска како невеста (фото)

Лила е родена во Шведска, каде што живеела 12 години. Нејзиното семејство потекнува од скопското село Виниче. Стојановска има завршено средно медицинско училиште во СМУГС “Д-р Панче Караѓозов”, и студирала на насоката Македонски јазик и книжевност на Филолошкиот факултет при Универзитетот Св. Кирил и Методиј, а зад себе има два […]