(ФОТО) НАЈГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА НА ТРАГЕДИЈАТА СО ПЕРИШ! По инцидентот во клубот паднале ТЕШКИ ЗБОРОВИ, а потоа Матеј го напуштил клубот!

admin22
loading...

Телото на помлад маж е пронајдено синоќа кај Ада Хуја, а со визуелен увид била констатирана голема коинциденција со исчезнатиот Матеј Периш.

Имено, на телото се истите патики, маица, темносини фармерки, сребрен часовник на раката и телефон во џебот, што одговара на описот на гардеробата што ја носел исчезнатиот Периш.

Да потсетиме, Периш исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември, кога истрча од клубот до шеталиштето на Сава и се упати кон реката.

Приватниот детектив Браца Здравковиќ потоа во својата емисија „Чудни приказни“ изнесе детали за настаните во клубот „готик“ непосредно пред исчезнувањето на Матеј Периш и изјави дека сплиќанецот се судрил со пријател за шише виски пред да излезе од локалот.

Детективот Браца Здравковиќ, кој го следеше овој случај, во емисија тогаш изјави дека Матеј и неговите пријатели по вечерата во ресторан, сосема непланирано отишле на „Готик“.

– Немале резервација, но кога го прашале обезбедувањето дали има место, ги пуштиле да влезат, бидејќи им рекле дека едната маса е слободна бидејќи резервацијата била откажана. Задолжително беше да се нарача шише поскап пијалок или да се потроши малку повеќе, што е нормално и што е управна политика на клубот – изјави Здравковиќ:

-Се договориле и влегле, Матеј беше расположен и порача шише виски кое го плати 150 евра. На другата маса ја забележале екипата од Задар, па започнала комуникација, што е нормално кога се препознаваат луѓе од истиот крај.

Како што изјавил Здравковиќ, Матеј тогаш заминал на првата прошетка низ клубот, но не се знае дали во тоа време запознал девојки или друштво.

-Кога се врати на масата, видел дека нема ниту еден пријател кој биле во тоалетот. Некој од Задар тогаш му наздравил, па решил да го почести целото друштво со пијачка, го зел шишето со виски и им го дал.

Кога пријателот се вратил и видел дека останале без пијачка, не бил во право, но Матеј рекол дека ќе нарача ново шише – објаснил детективот. Како што рекол Здравковиќ, пријателот го прифатил тоа, отишол до шанкот и покажал кон Матеј на келнерката, нарачал шише виски и рекол дека тој ќе плати.

– Не знаејќи за тоа, Матеј застанал друг келнер и нарачал пијачка, а тој келнер бил побрз. Го донел шишето што го платил Матеј, а малку подоцна се појавила келнерка. Таму настанал проблемот. Матеј се обидел да го реши недоразбирањето, да објасни дека веќе го платил пијалокот, дека тоа шише не им треба и да го врати. Келнерката почнала да се буни и го повикала обезбедувањето – рече Здравковиќ:

– Таа рекла дека момчињата нарачале пијалоци, но дека немале да платат. Настанала тензија, обезбедувањето им кажало дека мора да платат или да излезат од локалот. Пријател кој бил во барот го видел сето тоа и дошол да види што се случува.

Бидејќи Матеј имал околу 50 евра, друг го платил пијалокот. Во исто време почнале да се расправаат, па Матеј ги прашал другарите зошто не платиле. Тие се налутиле и тука паднале тешки зборови.

Здравковиќ изјави дека Матеј потоа решил да оди на уште една прошетка.

– Сакаше да се дистанцира од околината. Да појасниме, никој не го нападнал на готик, затоа што ако некој го нападнал, ќе се врател кај другарите, тие му биле единствената заштита колку и да биле лути. Можеби отишол на место каде што му предложила друго друштво.

Loading...
Next Post

ГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА ВО ЖИВОТОТ НА ЃОРЃЕ ДАВИД! Се случи СТРАШНА CМРТ, него го нема повеќе!

Ѓорѓе Давид ја има тригодишната ќерка Сташа, која ја доби со сопругата Ана, а иако имаа складен брак, ова семејство повеќе не живее заедно. Пред неколку месеци сопругата на познатиот музичар го напуштила станот каде живееле и се преселила кај својата мајка, бидејќи рокерот премногу време поминува на работа. -Ана […]