(ФОТО) Неа ја сакаше пред Дајана: Ова е првата ЖЕНА на Жика Јакшиќ, му роди СИН Андрија

admin22
loading...

Саша Жика Јакшиќ, водител, продуцент и композитор, својот приватен живот го држи подалеку од очите на јавноста, но познато е дека зад себе има два брака.

Имено, тој пред бракот со водителката Дајана Пауновиќ беше во брак со Снежана за која не знаме речиси ништо освен дека го имаат синот Андрија.

Сега на интернет се појави фотографија од Снежана, а јасно е дека нема никаква сличност со Дијана. Таа е целосна спротивност од водителката – не е јавна личност и има црна коса.

Иако се разведоа пред многу години, Снежана и Жика се во добри односи, а тој и е бескрајно благодарен што се грижи за нивниот син. Инаку, Андрија живее и работи во Германија како енолог и не го интересира естрадата.

Постариот син на Жика Јакшиќ ретко се појавува во јавноста. Тој го живее својот живот далеку од љубопитните леќи на фоторепортерите и покрај огромната популарност што ја ужива неговиот татко.

Постариот син на Жика, кој го доби славниот продуцент во првиот брак со Снежана, се смета за успешен, привлечен и амбициозен млад човек, а многумина тврдат дека тој е вистинска копија на неговиот славен татко. Единствената разлика е во тоа што Андрија апсолутно не е заинтересиран за јавна работа и забава.

Андрија со години живее во Германија, каде ужива во својата анонимност. Иако многу наследници на нашите славни актери се решени да ги надминат славните татковци, Андрија нема такви амбиции, туку сака да ужива во неговиот мир, што подалеку од животот на јавните личности.

-Не сум имал многу жени во животот. Во првиот брак бев десет години, седум во вториот, но ако ги соберам сите години, тоа не е голем број на жени. Немам со што да се пофалам, бидејќи тоа не ми е важно.

Имам една или пет жени кои оставиле трага во моето срце и сите ги сакам, почитувам и ценам. И затоа сакам да ја поздравам Дајана, која е навистина убава и која се грижи за нашиот син Душан, исто како што Снежана се грижи за мојот постар син Андрија – изјави еднаш продуцентот, пренесува „Гранд онлајн“.

Да потсетиме, Жика и Дајана се разведоа по седум години брак во кој добија син. Јакшиќ остана во одлични односи со неа, а неодамна призна дека е повторно вљубен.

Loading...
Next Post

ПОЗНАТИОТ АСТРОЛОГ објави детален хороскоп за 2022 ГОДИНА: За овие 2 знаци следи НАЈДОБРИОТ ПЕРИОД во животот

Павел Глоба е еден од најпознатите руски астролози и велат дека неговите астро предвидувања се точни до 85%. Тој често дава различни астролошки предвидувања, а овој пат го носи годишниот хороскоп за годината што претстои, 2022. Глоба тврди дека генерално 2022 година ќе биде позитивна за сите знаци од Зодијакот […]