(ФОТО) Него го сакаше пред Аркан: TOJ е поранешен дечко на Цеца Ражнатовиќ, на него му го посветила ОВОЈ голем хит

admin22
loading...

Првата љубов не се заборава.

Сите добро знаеме дека Светлана Цеца Ражнатовиќ беше во брак со командантот на српската доброволна гарда Жељко Ражнатовиќ Аркан кога беше уб иен во 2000 година, а ги роди синот Вељко и ќерката Анастасија.

Меѓутоа, во доцните 1980-ти Цеца не била сама. Првото момче на пејачката кога тамошната јавност знаеше е фудбалерот Владан Лукиќ, а медиумите пишуваа дека таа нему му го посветила својот познат хит „Pusite me da ga vidim“.

Љубовта помеѓу Цеца и Владан избувна во 1989 година, кога тој беше познат играч на Црвена звезда, а таа беше пејачка во подем која градеше кариера во Белград. Фудбалерот тогаш имала 18 години, а таа само 15.

Се споменуваше дури и дека се вериле и се подготвувале за свадба, но се развеле во 1990 година, кога Владан отишол во војска.

Ќерката на Владан, Сара се омажи пред неколку години, кога Цеца и пееше на свадбата, а во оваа прилика пејачката се осврна на врската со Лукиќ.

– Овде дојдов преку 30-годишна врска, кога се запознавме со Владан, навреме знаеше со кого се забавува, пејачката. Шала на страна, Сара сакаше да пеам денес. Гледам дека сте прекрасно расположени – искоментирала Цеца.

За време на бомбар дирањето на Србија, Лукиќ играше во Мец, Франција, но не издржа да игра фудбал додека неговите луѓе страдаа и се врати во Србија. После тоа една година играше во Грција, а на само 30 години ја заврши кариерата.

Тој е еден од српските спортисти кои се вратија во Србија за време на бомба рдирањето на НАТО на врвот на кариерата во 1999 година и веднаш се ставија на располагање на армијата и беше распореден.

Владан е поранешен претседател на Црвена звезда, а неговото име речиси се најде меѓу кандидатите за претседател на Фудбалскиот сојуз на Србија.

Погледнете како денес изгледа момчето кое фолк ѕвездата го сакаше:

Loading...
Next Post

Ова е девојката со која исчезнатиот Матеј последен пат разговарал - откриено што барал од неа

Српското Министерство за внатрешни работи се огласи за 27-годишниот Матеј Периш, момчето од Сплит кое исчезна во Белград пред точно две недели. Објавена е комплетна реконструкција со цел да им се застане на патот на сите дезинформации, особено откако се објавени повеќе различни видеа на социјалните мрежи. Полициските службеници прегледале […]