(ФОТО) Ова е младиот Албанец кој синоќа беше убиен во Гостивар

admin22
loading...

Вчеравечер околу 19 часот и 30 минути бил застрелан 28-годишниот Гент Асани од Гостивар. Сведокот на случајот, кој е член на семејството на жртвата, за „Гостивари Сот“ раскажа што видел во моментите на убиството на 28-годишниот Гент Асани.

„Бев дома и одеднаш слушнавме гласови од куќата на жртвата. Излегов на балконот и ја видов мајка му како плаче покрај жртвата. Жртвата лежела на земја. Истрчавме и заедно со уште некои луѓе побрзавме да го испратиме во болница. Откако го предадовме на итната помош, неколку минути подоцна не известија дека жртвата нема знаци на живот“, признава сведокот на случајот.

Неговото семејство и пријателите велат дека починатиот бил мирен, љубезен и близок човек. Тие изразуваат чудење како успеало да биде убиено момче кое не било непријателски настроено кон никого.

Loading...

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар изврши увид на лице место во близина на семејна куќа на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар, каде синоќа беше пронајдено безживотно тело на машко лице на возраст од 28 години со прострелна рана во главата.

Како што соопштија од Јавното обвинителство, починатиот бил однесен во Ургентниот центар во Гостивар од неговиот татко и таму била констатирана смртта. Врз телото на починатиот ќе се врши обдукција.

-При увидот на лице место се подигнати траги, како и оружје – пиштол кој ќе биде предмет на вештачење. По наредба на јавниот обвинител, обезбедени се видео записи од камерите на локалните објекти, се наведува во соопштението на Јавното обвинителство.

Оттаму посочуваат дека се преземени и други дејствија, од кои се очекуваат резултати за целосно расчистување на настанот.​

Извор: Република

Loading...
Next Post

ОБЈАВЕН ДАТУМОТ НА ПОЧЕТОК НА ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Откриено кој ќе биде во жирито

Снимањето на емисијата „Ѕвезде Гранда“ ќе продолжи наскоро и покрај гласините дека снимањето ќе биде прекинато. Прашање е само која телевизија ќе ја емитува оваа шоу програма, а во игра се телевизиите „Прва“ и „Пинк“. Имено, веќе на 26 септември Цеца Ражнатовиќ, Ана Бекута, Вики Миљковиќ, Марија Шерифовиќ, Снежана Ѓуришиќ, […]