(ФОТО) ОВА Е СВЕКРВАТА НА ЦЕЦА! Еве како изгледа мајката на Богдан, сите го забележуваат ОВА!!

admin22
loading...

Свекрвата на Цеца Ражнатовиќ плени со елеганција …

Свекрвата на Цеца Ражнатовиќ, мајката на Богдан Срејовиќ ретко се појавува во јавноста, а за фотографијата што ја сподели нејзиниот син не престанува да се зборува.

Имено, тие двајца се забавуваат повеќе од една година, а додека таа моментално отсуствува и ужива во совршено патување на далечните Малдиви, Богдан има причина за славење.

Неговата мајка Мирјана, свекрвата на Светлана, денеска слави роденден, а по тој повод Богдан објави преубава фотографија од неговата мајка и неговата ќерка Искра, кои позираат заедно.

Дечкото на Цеца Ражнатовиќ не крие колку ја обожава мајка си и колку му е важна во животот, па и упати трогателни зборови со кои Мирјана се разнежни.

-Едната ми даде живот, другата му даде смисла на животот- напиша Срејовиќ под споменатата фотографија.

Многубројните следбеници од социјалните мрежи оставија многу коментари, а притоа забележаа колку е одмерена, елегантна и младешка мајката на Богдан Срејовиќ и дека менаџерот од неа ги наследил манирите и изгледот.

Да потсетиме, Цеца и нејзиниот партнер Богдан годишнината ја одбележаа на 18 декември.

Имено, тие двајца за прв пат беа видени заедно во јавност на почетокот на оваа година во ресторан во главниот град и оттогаш едвај се разделија. Како бомба одекна веста дека Цеца повторно е вљубена и дека среќата ја нашла на крајот на девет години помлад бизнисмен.

Како што се наведува, Цеца и Богдан се запознале на роденденот на пријателката на пејачката, а по неколкунеделното дружење започнале романтична љубовна врска.

– Првата средба помеѓу Цеца и Богдан се случила на роденденска вечера во ресторан во главниот град. А потоа преку заеднички пријател се виделе на неколку собири на кои се родиле меѓусебни симпатии. На самиот почеток се криеја далеку од очите на јавноста и се движеа само во најтесниот круг на пријатели – изјави тогаш медиумски извор за Телеграф.

– Сепак, од Нова година тие почнаа да се појавуваат заедно, за што сведочат и овие папарацо фотографии направени во еден белградски ресторан, а пред тоа парот беше виден на Јахорина, каде со пријателите уживаа во зимската магија… Секако, присуството на Цеца на Јахорина не остана незабележана, а со тоа и мистериозниот маж од кој не се раздели.

Заминувањето на Ражнатовиќ во Крагуевац на 19 јануари годинава, на празникот на крштевката на семејството Срејовиќ, потврди колку оваа врска била сериозна од самиот почеток.

Loading...
Next Post

Во февруари дефинитивно ќе имаат многу успех со парите – Само овие три знаци

Февруари е месец на големи шанси за сите, а особена среќа да се збогатат ќе имаат 3 хороскопски знаци! Февруари е време на големи можности и финансиска среќа. Сите ќе имаме можност да се збогатиме, но претставниците на трите хороскопски знаци ќе бидат во значително подобра позиција. Еве ги фаворитите […]