(ФОТО) ПРЕД МРКА, АНА БЕКУТА ГО САКАШЕ ОВОЈ ПОЗНАТ МУЗИЧАР: Се појавија непознати детали, заедно беа 10 години!

admin22
loading...

Пејачката вешто го држеше приватниот живот подалеку од јавноста!

Шармантната пејачка беше во долгогодишна врска со пензионираниот инженер и поранешен министер Милутин Мркоњиќ, а малку е познато дека предходно била вљубена во познат музичар пред многу години.

Како што пишуваат домашните медиуми пред неколку години, на самиот почеток на кариерата, една од најугледните фолкерки, Ана Бекута, минала цела деценија во невенчана врска со музичарот од Шабац, Предраг Видовиќ Преја.

Преја живеел во Германија и САД во текот на 1980-тите, а по враќањето во Југославија почнал да се занимава исклучиво со народна музика.

Формирал музичка група, но немал пејач, поради што бил во потрага. Со него контактираше Нада Полиќ, која денес ја знаеме како Ана Бекута.

Оваа музичка група го доби името Анабе, а љубовната врска помеѓу Ана и Преја наводно траела до 1992 година. Пејачката ја прекина оваа врска, го запозна клавијатуристот Слободан Шмакиќ и од Шабац се преселила во Белград.

Оваа љубов траеше до 2000 година, а следен за кој се знае дека го освои срцето на шармантната пејачка е Милутин Мркоњиќ.

Да потсетиме, српскиот политичар и пратеник Милутин Мркоњиќ почина минатата година во Белград на 79-годишна возраст, откако нагло му се влоши здравствената состојба, а таа вест ја потврди и Ивица Дачиќ.

Милутин Мркоњиќ, беше политичар и долгогодишен партнер на пејачката Ана Бекута, ја загуби најтешката борба во Заводот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“, каде што се лекуваше последните недели поради тешки срцеви проблеми и тешкотии.

На 18 ноември состојбата на Мркоњиќ нагло се влошила, а лекарите тогаш рекле дека неговата здравствена состојба е сериозна.

– Неговата моментална здравствена состојба е сериозна, а Советот на лекари на Заводот за кардиоваскуларни заболувања „Дедиње“ ги презема сите неопходни мерки за интензивно лекување. Советот соодветно ќе ја информира јавноста за здравствената состојба на пациентот Милутин Мркоњиќ – наведоа тогаш во соопштението на Заводот „Дедиње“.

Да потсетиме, тој претходно на почетокот на ноември заврши на кардиоваскуларната клиника во Белград каде му беше поставен пејсмејкер. Во август ги оперирал срцевите залистоци, со нов метод, преку препоните.

Loading...
Next Post

Jaким Неделков пред малку соопшти убави вести за сите родители кои имаат деца во градинките!

Советот на СОНК со оглед на сумираните податоци, одлучи штрајкот да продолжи во основните и средни училишта. Но, штрајкот во градинките се става во мирување, со цел децата да бидат згрижувани, ова го изјави Јаким Неделков како одлука по денешниот состанок. Претседателот на СОНК, Јаким Неделков изјави дека штрајкот ќе […]