(ФОТО) ШЕФОТ 35 ГОДИНИ ЈА ПОНИЖУВАЛ СОБАРКАТА, а потоа таа дала ОТКАЗ и му напишала писмо кое му е најголемата казна

admin22
loading...

Британка, која работела како чистачка-собарка 35 години, дала отказ и објави писмо во кое го обвинува својот шеф за мал-третирање.

Според „Мирор“, жената, која решила да остане анонимна, решила да се спротивстави на својот работодавец и во прошталното писмо напишала дека повеќе не може да толерира негово понижување и возне-мирување.

Писмото наскоро стана вирален хит на социјалните мрежи, а нејзината ќерка го сподели со порака.

– Ова е причината зошто ја сакам мајка ми. Работеше како чистачка 35 години и денес реши да стави крај на ужасниот работодавец и да им покаже на сите кој е тој навистина. Уживај во пензијата мамо – напиша нејзината ќерка.

– Здраво моја дамо, утре ќе биде мојот последен работен ден во ХСБЦ. Подготвив материјали за чистење за колега кој ќе ме замени. Го отпуштив работодавецот кој ме понижи и навреди во неговата канцеларија.

Ова е само одраз на вашиот карактер. Сакам да го запомните следново: Во свет каде што можете да бидете кој било, ве молам бидете љубезни со другите – напишала чистачката во писмото.

Повеќе од 135 000 луѓе ја споделија нејзината објава, а многумина споделија слични искуства.

– Браво за неа! Татко ми работеше како домар во училиштето 30 години и претрпе понижување од другите колеги – коментира една жена.

– Јас сум израснат во семејство каде што ме научија дека секоја работа е вредна за почит.

Без разлика дали станува збор за чистач или сопственик на деловна активност, не е важно, сите тие се подеднакво вредни и заслужуваат да бидат третирани со почит. Браво за мајка ти! – прокоментира друга жена.

Loading...
Next Post

Неговата најголема љубов пoчинaлa од КOPOНА за само 6 дена: Четири дена по СМРTТА му стигнала ПОРАКА од неа!

Неговата сопруга Кармела Ренистас (41) поч-ина од последиците на новиот вид коронавирус и поминаа само 6 дена од лесни симптоми до фатални последици, а неговата жена не беше спа-сена од оваа опака бол-ест. За смртта на сопругата Пабло бил известен од лекар од црвената зона, а кога тој се пријавил […]