ФОТО Синот на Марина Туцаковиќ повторно провоцира – Аца Лукас збесна кога виде што направи со неговата книга…

admin22
loading...

Автобиографската книга на контроверзниот пејач Аца Лукас со насловот „Ова сум јас“, која деновиве е објавена, предизвикува голем број реакции од Вардар до Триглав, па и кај нас во Македонија. Оваа автобиографија на пејачот за кој постојат разновидни муабети (добар дел измислени) открива и доста пикантерии од самата естрада.


Освен за скандалите во односот со бившата сопруга Соња Вуксановиќ, Аца раскажува и за односите со своите колеги, меѓу кои и со Лепа Брена.

Лукас сликовито опишува зошто не присуствувал на свадбата на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ кај Лепа Брена и Боба Живојиновиќ.


-Десетина дена пред свадбата го сретнувам Шабан Шаулиќ на еден од европските аеродроми. Тој беше куќен пријател со Лепа Брена и Боба Живојиновиќ.

-Знаеш кој ме покани на свадба? – ме праша замислено Шабан. -Знам. Лепа Брена и нејзиниот Боба, му велам јас.

-Не, не се тие човече! Туку Александар Софронијевиќ, шефот на оркестарот што ќе свири, тој ми се јави. Тој ме праша кои две песни ќе ги испеам, многу разочарано ми раскажа Шабан. Тоа сè ви кажува за карактерот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ.


-Ете, сега знаете и за тоа зошто Цеца Ражнатовиќ, Шабан Шаулиќ и јас не бевме на таа свадба на нивните деца… Затоа што знаевме дека нè викаат како изведувачи на пејачки дела, а не нè канат како вистински пријатели на нивното семејство.

Инаку, јас со самата Цеца се сретнавме тогаш во зат ворот кога таа беше затво рена во акцијата “Сабља“.


Фановите знаат дека тој ја доби ќерката Викторија со Соња Вуксановиќ, но и дека ја прифати нејзината Софија од првиот брак како негово дете.

Исто така, пред овој брак, тој ги имаше синовите Андреј и Лазар, како и ќерката Милјана.

Во книгата што штотуку ја објави, Аца наведува дека грижата за неговото семејство е важна за него, и ако нешто му се случи за нив треба да се грижи неговиот колега, Аца Пејовиќ.


„Тој тоа го кажа на промоцијата на книгата и му се заблагодарувам, секако, за таа доверба. Аца е мој 100-годишен пријател, брат и пријател.

Аца Лукас, јавно го ос уди изборот на Марко Ѓуриќ за амбасадор во Колумбија, објаснувајќи дека Ѓуриќ не е доволно компетентен да ја извршува таа функција, пренесува српскиот портал News net.


Лукас изјавил дека има многу подобри опции од Марко Ѓуриќ и дека е прилично изненаден од ова решение.

– Не дека сега се наметнувам овде, но Марко Ѓуриќ е доста зафатен со вршење на функцијата амбасадор на Србија во САД, додека јас имам многу слободно време затоа што концертите сè уште не започнаа да се одржуваат на голем број.

Синот на Марина Туцаковиќ објави непристојно видео и ги шокираше сите.

Синот на најпозната српска композиторка Марина Туцаковиќ, Милан Лака Радуловиќ ги шокираше сите кога на Твитер објави видео во кое ури нира според книгата на Аца Лукас „Ова сум јас“.


Ја фрли книгата во корпата за ѓубре претходните денови, ја стави во тостер, и со последниот потег, фрлајќи ја во тоалетот, ги згрози сите.

Сметајќи го ова за грубо, арогантно и некултурно однесување, Лажа беше критикуван од луѓето и рече дека се покажа како „примитивен и едноставен“.


Во еден момент, тој го избриша контроверзното видео на кое се гледа како урин ира на книгата, а потоа ја објави повторно.

“Се извинувам што случајно го отстранив видеото со истурање на чекор сок врз роман од автор кој троши ванилин шеќер на носот. Поправен”, напиша тој под видеото.

Текстописецот не откри дали навистина не му се допаѓало содржината на автобиографијата на Аца или нешто друго. Но, пред тоа, тој ги праша своите следбеници на Твитер дали некој од нив ја прочитал споменатата книга, а потоа откри дека сепак дал 500 динари за да ја прочита.


Потоа, пред два дена, тој започна да објавува слики на кои се гледа како Аца ја фрла својата автобиографија каде и да отиде, сакајќи да покаже колку е безвредна и дека не служи за друга цел.

Лаша сè уште не го дал својот коментар за медиумите, додека Лукас жестоко му одговори:

“Јас немам Твитер. Бидејќи Твитер е во 90 проценти од случаите групна терапија за безнадежни псих ијатриски случаи и десет проценти за нормални, кои сè уште ја негуваат утописката идеја дека нешто може да се објасни со ова!

Во која група спаѓа овој џан ак , проценете сами! Во овој санитарен елемент “Најдобро би било тој да скокне, бидејќи тој не е на подобро! Јас ќе му помогнам во тоа! Iе пуштам вода да тече!”, рече Лукас.

Loading...
Next Post

За жал лоша среќа за овие 3 хороскопски знаци до крајот на 2021 година

Сите се надеваат дека утре ќе биде подобро. И, исто така, дека остатокот од годината ќе ни донесе повеќе среќни моменти отколку во претходните месеци. Во принцип, не постои личност која не сака посветла и посреќна иднина. Според астролозите, дали ќе имаме среќа или не зависи најмногу од хороскопскиот знак […]