(ФОТО) Успешен, згоден и само нејзин: Партнерот на Сања Кужет првпат фотографиран во јавноста, преубав пар се

admin22
loading...

Убавата водителка на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет, во моментов е во брак со Немања Живојиновиќ, со кого го има синот Страхиња, сепак, малкумина знаат дека оваа волшебна бринета пред 10 години беше во брак со Зоран Пајпер, со кого исто така доби син, Андија. Кума на првата венчавка ѝ беше фолк sвездата Лепа Брена.

Во тој период, Сања работеше на Пинк телевизија како водител за прогноза.

– Беше љубов на прв поглед. Во тоа време, Сања важеше за еден од најатрактивните водителки и беше многу упорен затоа што Сања многу му се допаѓаше. По неколкумесечно дружење, двајцата решија да се венчаат – открива извор близок на водителката.


Водителката зборуваше за нејзиниот поранешен сопруг пред неколку години.

– Бевме пријатели две години, а потоа се заљубивме, се венчавме, добивме дете, се разведовме … Јас и Зоран се разведовме убаво, хумано по една година брак.


Можеби на некои им изгледа смешно, но сè работи беспрекорно кај нас, освен што не сме во заедница. Андрија и тој се гледаат, тие имаат нормален контакт, ние мора да функционираме заради детето и сакаме таа комуникација да биде што е можно подобра. Немаше љубоморни сцени, немаше суета – рече тогаш водителката.

Партнерот на Сања Кужет е нејзината најголема љубов.


Сања Кужет љубоморно ја чува својата приватност, особено нејзиниот партнер Немања Живојиновиќ, маркетинг директор на автомобилска компанија.


Иако не сака да зборува за својата врска, во една прилика откри дека нејзината љубовна приказна со Немања започнала уште во средно училиште.

– Бевме во врска во раните дваесетти. Кога повторно се сретнавме десет години подоцна, ги прескокнавме состаноците и предрасудите, па сè беше полесно.

Доволен е еден поглед за да се разбереме, без премногу објаснување и трошење енергија на споредни работи – изјави убавата водителка која останува доследна на одлуката приватноста да ја задржи во потесниот круг на семејството и пријателите.


– Направив пресек помеѓу приватниот и деловниот живот. Сите мои профили на социјалните мрежи се деловни, тоа е наша заедничка желба. Тој дел од животот е во нашите срца. Не би сакал да дадам премногу од себе.

Loading...
Next Post

Кога Верка реши да го посее ОВА РАСТЕНИЕ, никој во селото не веруваше дека ќе успее: „Знаев дека можам и еве, УСПЕАВ, сега СИТЕ САКААТ ДА ПОМОГНАТ“

Верка Додиќ од Долово кај Панчево оваа година реши прва во селото да посее необично растение во својата градина. Никој од селото не веруваше дека нејзината идеја ќе успее, но таа веруваше дека ќе има добар род и – беше во право. Сега и помагаат сите што не и веруваа. […]