ГО ФАТИВ МОЈОТ НАЈДОБАР ДРУГАР ВО АКЦИЈА СО МОЈАТА ЖЕНА: Потоа доживеав НОВ ШОК!

admin22
loading...

Зошто партнерите изневеруваат? Ова е често поставувано прашање и нема единствен одговор. Но, едно е сигурно: ако некое лице изневерува, тогаш има причина за тоа. Не само една …

Можеби другата половина не е толку близу до него како што било порано. Или веројатно веќе не изгледа толку привлечен. Можеби девојката едноставно станала премногу раздразлива или ја изгубила страста во кревет.

Без оглед на главната причина за неверството кај мажите, љубовницата веројатно ќе го надомести она што неговата сакана не му го дава. Повеќето врски со љубовница се засноваат на слободно време, привлечност и страст.

Со текот на времето, кога страста ќе стивне, може да се појават и други проблематични аспекти на врската – прекумерна љубомора и чувство на несигурност. Сето ова води кон помалку време поминато заедно и се поголемо разочарување едни од други.

– Само што дознав дека јас и мојот најдобар пријател ја „делиме“ мојата сопруга. Мојот живот е уништен и не знам чие предавство е поголемо, нејзиното или неговото – вака ја започнува својата приказна еден Британец.

Комбинацијата на прељуба, уцена и лага го смени животот на еден Британец.

– Само што дознав дека јас и мојот најдобар пријател ја „делиме“ мојата сопруга. Мојот живот е уништен и не знам чие предавство е поголемо, нејзино или негово – ја започнува својата приказна.

– Мојата сопруга има 38, а јас 42, како и најдобриот пријате, кој во моментов е „соло“. Отсекогаш нè поврзувале многу работи, од љубовта кон возењето велосипед до заедничкото излегување.

Открив дека нивната афера трае веќе три години – изјавува човекот и продолжува:

– Ги открив случајно и да не се случеше тоа, кој знае уште колку ќе водеа љубов зад мојот грб. Отидов на прошетка и го забележав автомобилот на мојот пријател. Се приближив и почнав да му се јавувам, а тоа што го видов ме уништи!

– Мојата сопруга и тој беа во средина на жестока акција и не можев да им верувам на моите очи. Вечерта чекав децата да си легнат и се соочив со неа.

Наместо да се покае, таа ми одговори ладно: Што, дали навистина мислеше дека си единствениот во оваа куќа што имал дозвола да „изневерѕва“? – објаснува Англичанецот.

– Наводно, мојот пријател и рекол дека ја изневерив на ергенска забава и таа тврди дека од одмазда започнала афера со мојот пријател. Таа вели дека наскоро се покајала и сакала да престане, но тој се закани дека ќе ми каже сè, па аферата продолжила – наведува тој.

– За жал, вистина е дека и ’бев неверен. На ергенска забава во Берлин, пиев многу и завршив во соба со непозната сек-си жена. Следното утро, кога едвај ја одвлечкав до хотелот, беше очигледно што направив.

Сепак, никогаш не помислував дека мојот најдобар пријател ќе го искористи тоа за да започне врска со мојата сопругата – тој е искрен човек.

– Тоа се случи само еднаш, и воопшто не личи на мене. Сакам да им простам на двајцата, но не знам како да го направам тоа – заклучи Британецот.

Loading...
Next Post

Родени под среќна ѕвезда - Овие 3 хороскопски знаци и ништо да не прават секогаш се најуспешни!

Исто како што некои луѓе се „родени под среќна ѕвезда“, односно се природно среќни поради нивниот хороскопски знак, има и други кои се природно успешни. Сигурно е убаво кога некој може сè! Од сите знаци во хороскопот, се издвојуваат три, кои можат да постигнат најголем успех со скоро вкрстени раце. […]