ГОЛЕМ МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ 2021 година: Многу важна средба за овој знак!

admin3
loading...

Ракот очекува важна средба, многу проблеми за рибите ! Откријте што предвидува месечниот хороскоп за октомври 2021 година за вашиот хороскопски знак!


Овен

Ве очекуваат големи настани на полето на љубовта. Можни се конфликти со партнерот и нема да добиете одговор на многу прашања. Постои ризик од предавство и измама во врската. На полето на вашата кариера, ве очекува напнат почеток на октомври, но од 19 -ти, ситуацијата се подобрува.

Околу 23 октомври, со нагло зголемување на профитот, вашата финансиска состојба ќе се подобри. Што се однесува до љубовта, ситуацијата треба да се расчисти до крајот на месецот, но има уште неколку мали нешта што треба да се решат. Не двоумете се премногу долго пред да преземете акција, не губете драгоцено време.

Бик

Октомври започнува мирно, иако не сте меѓу првите среќници во Зодијакот, но во целина, можете да почувствувате пријатен развој во текот на месецот. Ако сакате да напредувате и да направите голем чекор овој месец, шансите се добри, но мора да бидете трпеливи.

И во доменот на љубовта и во кругот на семејството, ѕвездите препорачуваат да играте на картата на претпазливост. Само од 22 октомври, новиот ветер ќе почне да расфрла непријатни спомени. Се ослободувате од минатото, што ќе ви донесе просперитет. Нема потреба да се вклучувате во конфликти или да поставувате ултиматуми.

Близнаци

Драги Близнаци, октомври е месецот во кој прво ќе сакате да си се посветите. Ќе сакате малку да се дистанцирате, бидете сами и размислете, но многумина во вашата околина нема да го разберат тоа. Обидете се да имате разбирање пред да влезете во конфликт.

На почетокот на месецот, вашата љубовна врска нема стабилност, но од околу 15 октомври, ситуацијата значително ќе се подобри. Зошто да не ја искористите семејната атмосфера околу 22 октомври за да разговарате за сите видови заеднички активности и проекти. Не бидете тврдоглави, бидете поотворени за мислењата на другите луѓе.

Рак

Важни состаноци ве очекуваат на почетокот на месецот. На почетокот сте малку сомнителни, но потоа многу брзо ќе се опуштите и ќе почнете да ги изразувате своите чувства и очекувања. Воспоставете нови контакти, фокусирајќи се на пријатната атмосфера на меѓучовечките односи.


Постои одредена неизвесност во семејните односи и ако одлучите цврсто да ги затворите очите, наместо да ја прифатите реалноста, сосема е можно ситуацијата да стане уште потешка. Обидете се да најдете заеднички јазик. Среќата ќе ви се врати по 15 -ти октомври. Ве очекуваат нови можности, како и подобрување на финансиската состојба. Есента најавува посветла перспектива.

Лав

Ако барате решенија за вашите проблеми, почнувајќи од 13 октомври (но не порано) ќе можете да ги најдете. Идеално решение за вас би било да се вклучите во оваа ситуација и да ја искористите секоја, дури и најмала прилика што ќе ви се појави.


Околу 19 октомври, атмосферата на професионално поле може да се искомплицира, ќе имате лош однос со колегите, но како вистински горд Лав, нема да дозволите да ви седнат на вратот и да не ги кријат вашите амбиции. Ги решавате конфликтите во семејството. На крајот на месецот, некои планети испраќаат големи вибрации во вашата насока, и тоа е доволно за да ви овозможат слобода и нов лет.

Девица

Со доаѓањето на есента, вашата страст ќе се смири, но Венера продолжува да влијае врз вас, оставајќи ја вратата отворена во очекување на можности и среќа. Не се плашите од ништо и наместо да се преправате дека сте рамнодушни, преземате иницијатива. Не е тешко да се справите со можните тешкотии, бидејќи ги набудувате деталите и донесувате мудри одлуки.

Од почетокот на месецот, нивото на стрес ќе се намали, иако вашата свест ве тера да направите напор во емоционалната сфера. Љубовта и семејството ќе бидат во центарот на вашите приоритети, а вашите деца ќе бидат темел на вашата среќа. Ако размислувате за големи проекти, влијанието на планетите ќе биде на ваша страна.

Вага

Живеете во соништа и имагинација, а вистинските проблеми ги криете под тепих. Ве очекува страст, а можни се и непромислени одлуки. Многу сте пожелни, и во сферата на работата, и дома и во љубовта. Вниманието на другите прави да се чувствувате супериорно, но во еден момент треба малку да се спуштите на земја. Од 22 октомври, планетата ќе ви донесе тежок период и еден голем тест во љубовта.

Во работна средина, помали тешкотии можат да ги нарушат вашите односи со колегите, да бидете потолерантни и смирени.

Скорпија

За родените во знакот на Шкорпија, октомври ветува нов степен на отвореност кон идеите. Социјалната и љубовната сфера доаѓа до израз, вие сте посигурни во себе и тоа го чувствува вашата околина. Вездите препорачуваат да се отворите за нови познанства, а можеби и за нови љубови.

Вие уживате во интеракција со природата, искористете ја оваа можност и почестете се со долга прошетка во шумата. Околу 14 октомври, вашата емоционална сфера ќе стане многу интензивна. Неочекуваните промени ќе го пренасочат протокот на нештата, и ако сте планирале патување, може да се одложи.

Стрелец

Драг Стрелец, ѕвездите те сакаат! Почетокот на месецот ќе биде прилично мирен, и само од втората недела настаните ќе почнат да се забрзуваат под влијание на планетите. Вашата љубов претрпува динамични промени, а ве очекуваат големи проекти на полето на кариерата.

Ве очекуваат поволни состаноци, вашите очекувања ќе бидат наградени и комуникацијата ќе продолжи, доколку била во застој. Животната средина ќе ви овозможи полесно да дишете, колегите ќе ве поддржуваат. Може да се очекуваат некои промени во личниот живот (подвижни), но се ќе биде убаво и позитивно. Ако ви треба финансиска поддршка за развој на кариерата, овој период е исклучително поволен.

Јарец

Периодот ќе биде поволен, емоциите ќе бидат интензивни и силни, вашата интуиција е во најдобра состојба, нема да пропуштите ништо.

Од 12 октомври, можностите ќе се појавуваат една по друга, и ако сакате да ја истакнете креативноста, ќе имате многу шанси да го направите тоа. Уште се прашувате дали започнува проект се исплатува? Оди напред, отфрли ги сомнежите!


Ако размислувате за какви било промени во вашата лична област, слободно применете ги без да го доведете во прашање минатото. Вашата перцепција за љубов ќе биде поинаква. За да ги надминете вашите емоционални стравови, планетите ќе ви го дадат потребниот поттик, ќе продолжите напред и ќе научите да верувате. Во семејството владее мирна и хармонична атмосфера.

Водолија

Дали есента ќе успее да ја поттикне одлучноста на родените во знакот на Водолија? Се чини дека ќе го сторат тоа, бидејќи на полето на љубовта, Водолијата станува посвесна за своите чувства. Продолжувате по пат без бучава и ја достигнувате целта. Ако некои прашања останат нерешени, конечно ќе добиете одговори на истите.

Користете го овој есенски период за да започнете нови проекти или да планирате патување за зимата. Во романтична врска, ќе имате пријатна рамнотежа. На полето на кариерата, ќе имате повеќе работа и ќе бидете повеќе оптоварени. Одете на заслужен одмор.

Риба

Вашиот ум некаде лута, живеете во свет од соништа. На почетокот на месецот, вашата личност најдобро се опишува со „леснотија“. Околу 10 октомври, ќе почувствувате трансформации на многу полиња. Магливите ситуации во loveубовта стануваат појасни и повеќе не сте подложни на интензивно влијание на страста.

Одлуките што ги донесувате се искрени и точни. Некаде од 21 октомври ве очекуваат семејни грижи кои ќе влијаат на вашиот секојдневен живот. Ги контролирате емоциите, не брзате, брзо наоѓате излез од ситуациите. Наместо да поминувате време сами пред ТВ -екранот, уживајте во дружењето со пријателите. Пријателите се вашата најголема поддршка во октомври.

Loading...
Next Post

Утре е тежок празник: Никако не смеете да го правите ова!

Секоја година на 11 септември се одбележува празникот посветен на погу бувањето на Св. Јован Крстител. Во народниот говор се среќава под различни имиња: Св. Јован Сечиглав, Св. Јован Отсечен, Св. Јован Опсечен.. Поради значењето на овој светец, црквата овој ден го прогласила за строг пост. Овој празник е сеќавање […]