ГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА ВО ЖИВОТОТ НА ЃОРЃЕ ДАВИД! Се случи СТРАШНА CМРТ, него го нема повеќе!

admin22
loading...

Ѓорѓе Давид ја има тригодишната ќерка Сташа, која ја доби со сопругата Ана, а иако имаа складен брак, ова семејство повеќе не живее заедно.

Пред неколку месеци сопругата на познатиот музичар го напуштила станот каде живееле и се преселила кај својата мајка, бидејќи рокерот премногу време поминува на работа.

-Ана во последно време често беше сама, имаше многу обврски околу ќерката и не можеше се сама да постигне. Ѓорѓе доби многу работни ангажмани и никако не сакаше ништо да пропушти. Ана го поддржа во се и мислеше дека ќе го издржи тоа, но тој речиси воопшто не доаѓа дома, само навечер да преспие.

Преку ден е со Ѕвездите на Гранд“, потоа работи како ментор. Често е на разни снимања, па ни за викенд не е слободен, вели изворот на двојката и додава дека на неговата сопруга и е доста тешко.

-Таа е осамена, со него се слуша само на телефон и преку видео повици. За да има помош, Ана му предложи да се пресели кај мајка и на некое време, додека Ѓорѓе не се привикне на таквото темпо на живот. Далеку дека бракот им е во криза, но сега засега функционираат вака, додава изворот за српски Курир.

Музичарот Џорџ Давид завршил глума на Факултетот за драмски уметности во Белград, а како што вели, виновник за тоа бил неговиот сега починат татко.

– Татко ми Василије на 10 години ме одведе во драмската секција на Радио телевизија Белград и првпат ги видов Булет Гончиќ, Соња Савиќ, Брстина и други – рекол Давид во една емисија, пишува „Гранд онлајн“.

 

Давид признал дeка на почетокот немал намера да се занимава со уметност, но тоа било голема трагедија во неговиот живот, кога бил уб иен неговиот татко.

– Татко ми беше член на Сојузот на комунистите и додека сите не го гледаа како прободува пари и не го интересираа викендите. Бил таен советник во кабинетот на Тито – рекол пејачот, а потоа се присетил на немилиот настан во кој бил учесник.

-Тоа беше политичка местенка, режирана. Јас и тој бевме во автомобилот, мене не ми фалеше влакно од главата а тој остана мр тов на лице место. Но, тој беше и останува авторитет во мојата глава.

После тоа ужасно се променив, бидејќи мојот херој беше поразен. Немав ни 15 години и тоа се работите кои го натераа еден млад човек да му ја скрши главата – рекол Џорџе и додал дека токму затоа одбил да тргне по стапките на својот татко:

– Побарав да направам нешто што дава слобода, а тоа е уметност.

 

Loading...
Next Post

ОВИЕ ТРИ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ЛУДА СРЕЌА ВО ЈУНИ: Што и да замислат, ќе им се оствари!

На 21 мај ќе завладат Близнаците, младата месечина ќе се роди во знакот на Близнаци и Венера ќе се премести во знакот на Бик во текот на јуни. Овие астролошки транзите ќе влијаат многу на хороскопските знаци, но некои подобро ќе се снајдат и ќе се прилагодат, ама едно нeшто […]