Ѓорѓе Давид дојде на роденденот на Анастасија и ја ПОНИЖИ ЦЕЦА!

admin22
loading...

Салати, пити, разни видови месо и тестенини, со посебна слатка трпеза на која ќе се служат колачи, се само дел од спектаклот што Анастасија Ражнатовиќ го приреди за својата роденденска прослава. Според „Курир“, 24-годишната пејачка за храна издвоила две илјади евра, а целиот роденден ќе ја чини дури десет.

Анастасија решила сама да ја финансира целата забава, а не сакала да земе ни динар од мајка си. Пијалоците ја чинеле повеќе од храната, бидејќи освен цедени сокови и коктели, на гостите им понудила скапи вина и шампањ.

За споредба, тортата чинела симболични триста евра, но многу пари биле вложени во изнајмување на локалот, украсување и музика. За да остане сè во најлуксузното издание, дури и гостите добиле подароци на овој роденден – Анастасија лично се ангажирала во секој сегмент од организацијата.

Главни гости беа нејзиниот дечко Немања Гудељ и неговото семејство, кои допатувале од Шпанија.

Цеца, горда веднаш помислила во доцните часови на специфичен начин да ѝ го честита роденденот на својата ќерка, а сето тоа со поддршка од целото семејство Гудељ, на чело со Немања, кое дојде во Србија за овој ден.

Фолк дивата, Цеца, објави видео од семејната вила, каде на себе и на својата ќерка си го честитала најсреќниот ден со шампањ и кутија полна со црвени рози со зборовите „Те сакам“.

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го слави својот 24 роденден, а по тој повод се облече тип топ и никој не можеше да го тргне погледот од нејзината комбинација на облека.

Таа носеше црн фустан припиен за нејзиното тело, косата и е виткана во бранови и носеше салонки. Она што сите го забележаа беа проѕирните ракавици кои ги носеше Анастасија.

Гостите пристигнуваат цела веќер, а еден од нив е Ѓорѓе Давид, кој имаше многу интересен коментар.

„Анастасија Ражнатовиќ пее подобро од нејзината мајка. – рече тој, а потоа додаде дека славеничката треба да биде среќна ако изгради кариера за половина помалку од нејзината мајка.

Тој подоцна имаше само пофални зборови, а веруваме дека одлично ќе се забавува на прославата.

Loading...
Next Post

Цеца искрено за средбата со Немања Гудељ: Еден негов гест ме расплака (ВИДЕО)

Цеца проговори за потенцијалниот зет Анастасија решила сама да ја финансира целата забава, а не сакала да земе ни денар од мајка си. Пијалоците ја чинеле повеќе од храната, бидејќи освен цедени сокови и коктели, на гостите им понудила скапи вина и шампањ. За споредба, тортата чинела симболични триста евра, […]