Ѓукановиќ платил за да ги открие строго чуваните тајни на Баба Ванѓа: Војни, миграција и бегство во вселена!

admin22
loading...

Очигледно е дека постои причина зошто, сегашниот претседател на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, за време на епидемијата на коронавирус, им дозволуваше на Африканците да летуваат во неговата земја и им забранува на Србите.

Можеби тој, благодарение на неговата позиција и моќ, стекна пари, дозна за Вангините страшни пророштва во врска со миграцијата на Црногорците, но и миграција кон вселената, што бугарските тајни служби строго ги кријат.

– Во 2022 година ќе започне вистинска војна. Еден лидер од Азија ќе биде соборен, а поради бомбардирањето на неговата татковина, Европа ќе одговори со нуклеарен напад. Најстариот континент ќе се пролее со крв. Поради бомбите, луѓето ќе добијат карцином на кожа, разни тумори и отворени рани, а до 2026 година Црногорците и некои други народи од нашиот континент ќе бидат иселени во Сахара – изјави најпознатата балканска пророчица Ванѓа од Бугарија. Бидејќи подеталните пророштва на Ванѓа се скриени, невозможно е да се дознаат деталите.

Loading...

Кога станува збор за пророштвото на Ванѓа за 2022 година, миграцијата на Црногорците во Сахара, можеби војната во Европа е точно сè што се случува на Косово или бомбашките напади во Шпанија, Англија и Франција, кои го исплашија континентот.

– Во 2021 година, муслиманите ќе започнат хемиска војна против преостанатите Европејци. Поради радиоактивен пад, нема да има животни или растенија на северната хемисфера. Почетокот на 2024 година ќе го одбележи страдањето поради кожни болести предизвикани од хемиската војна, а во 2026 година Европа ќе остане без луѓе, две години подоцна Кина ќе стане нова светска сила, а земјите во развој ќе престанат да се експлоатираат и ќе станат експлоататори – рече Ванѓа.

Тоа не само што го разбесни Мило, туку и самиот Хитлер

Многу познати личности и светски политичари доаѓаа кај неа. Некогаш имаше гласини дека била посетена од најголемиот диктатор Адолф Хитлер за време на Втората светска војна и дека тој излегол видливо вознемирен и лут. Се претпоставува дека таа предвидела неславен крај на диктаторот.

Треба да се напомене дека Ванѓа влијаеше и на настаните од сегашноста – конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан, а таа исто така тврди дека во 2024 година, еколошката состојба на нашата планета драстично ќе се влоши.

Според многу изјави, Ванѓа предвидуваше и почеток на Втората светска војна, преструктуирање на СССР, смрт на принцезата Дајана, па дури и на подморницата „Курск“. Таа исто така предвиде дека во меѓувреме ќе се открие животот во вселената и ќе се реши тајната за потеклото на животот на Земјата. За тоа може да сведочи и проектот НАСА на Месечината, како и лабораторијата во ЦЕРН.

Пророштва за соборување на „еден водач од Блискиот исток“, експертите рекоа дека тоа е за Либија, односно Гадафи. Пред неколку години, бевме сведоци на миграција од Африка и Азија, претежно бегалци од Сирија, Еритреја и Авганистан.

Loading...
Next Post

(ФОТО) Др. Лазаров: Хаос на Инфективна клиника, главната сестра си даде отказ

Доктор Ненад Лазаров на социјалните мрежи сподели фотографии од отказите на главната сестра и нејзините колешки од Инфективната клиника во Скопје. Тој на самиот крај од постот напиша дека оваа е сериозна загуба за институцијата во оваа многу лошо време. Погледнете за што станува збор: Главната сестра на Инфективна клиника, […]