Игор Џамбазов: Откако примив вакцина, нешто чудно ми се случува

admin22
loading...

Откако македонскиот шоумен, актер и музичар Игор Џамбазов отвори свој Инсатграм проифил и стана доста активен на истиот, неговите армија обожаватели иамаат прилика да дознаат како го минува секојдневнието, какви се неговите мисли и ставови искажани на еден духовит и ултра оригинален начин.

Но деновиве, токму од фотографиите на Инсатаграм, домашните портали објвија дека Игор го погодила „аморова“ стрела и дека неговото пријателство со ликовната уметница, скијачка и планинарка Илина Арсова прераснало во нешто повеќе од тоа.

Тие периодов се заедно во Стар Дојран, а Џамбазов како и секогаш е особено инспириран за пишување, но како што заклучуваат пријателите, тоа е поттикнато од восхитот кон Илина.

Игор кон крајот на 2019 година Игор изјави дека во неговиот живот нема место за жените, освен за неговата мачка Емче, но сега очигледно нештата се смениле, па за Илина има повеќе време иако велеше дека не може да ги трпи жените повеќе од два часа.


Овие приказни за наводната романса дополнително ги подгреа и последната фотографија на која се особено блиски со помладата Илина, а за истата Џмабазов по повод 25-ти мај напиша: „Ние младите денес празнуваме“.

– Кога имаш до себе жена која е меѓу шеесет и нешто жени во историјата што го направиле тој подвиг (мислејќи на нејзините достигнувања во планинарењето), сфаќаш дека имаш работа со посебен човек.


И уште ако ви се вкрстат енергиите, заедничките размислувања и оние нешта кои не’ порзуваат околу уметноста, околу тоа колку ја сакаме Македонија, околу начинот на живот, скромноста во животот, – раскаќува Џамбазов.

Околу тоа како се запознале, Игор призна дека тој прв и’ се јавил:

-Го најдов нејзиниот број преку заеднички пријатели и кога ми рече „Ало“, се претставив и и’ кажав дека сите сакаат да се запознаат со мене, а еве јас сакам да се запознаам со неа.


За идните планови со Илина не сака да планира, бидејќи така често доаѓа до несакани ситуации и последици, па затоа вели „ќе видиме“.

Актерот и шоумен Игор Џамбазов на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии од неговиот приватен живот, спомени од минатото, поздравува пријатели, поддржува и бодри свои соработници.

Игор Џамбазов секогаш знае да биде актуелен и интересен за јавноста. Како што е познато тој еден од најдобрите и најпознати Македонци, човек со неколку професии според многумина ја доживува својат втора младост.

Актерот и шоумен Игор Џамбазов пред повеќе од еден месец ја прими втората доза од кинеската вакцина на „Синофрам“. Денес, се пошегува на својот инстаграм-профил на сметка на вакцината – позира со закосени очи.

„Откако ја примив кинеската ваксајна, нешто чудно ми се случува“, напиша тој под фотографијата.

Пред еден месец тој објави на „Инстаграм“ сертификат со апел до граѓаните да се имунизраат: „Или ќе се вакцинираш или ќе се разболиш“, рече тогаш Игор за „Репортер“, среќен што, конечно, е заштитен од коронавирусот.


Тој во една објава им се налути на оние што не веруваат во короната и кои сè уште мислат дека се работи за некаков заговор.

Loading...
Next Post

Ретко кој се сеќава - Пријовиќ пред да се омажи со Филип беше во врска со победникот на Ѕвездите на Гранд!

Иако за тоа само се нагаѓаше со месеци наназад, Амар Гиле Јашарспахиќ дури неодамна призна дека ставил точна на долгодишниот брак. Откако оваа информација излезе во медиумите, се огласи и сега веќе поранешната сопруга на победникот на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“. – Амар и јас се разијдовме по […]