Игор Дурловски за Адеми: Кога од кафекуварка стануваш претседател на комисија за европски прашења

admin22
loading...

ДУИ си го брани криминалот со физички напади врз пратениците, Ковачевски да го осуди дивеењето на Арбер Адеми, вели ВМРО-ДПМНЕ

„Адеми да не се крие зад имунитетот и да си поднесе оставка како пратеник, а потоа да одговара за нападите врз пратениците.

Кога е заргозен криминалот на ДУИ тие обвинуваат за антиалбанство, а тие се само обични криминалци кои ќе одговараат.

Адеми удираше пратеници со раце, а потоа ги гаѓаше со тврди предмети, со што можеше да го загрози нивниот живот. Тоа што Адеми не погоди никого директно е само случајност и среќа на присутните пратеници, интенцијата на Адеми беше да им нанесе физички повреди и тоа се гледа од снимките.

Нападот на Арбер Адеми покажува како СДСМ и ДУИ ја сфаќаат демократијата. Секогаш кога не е како тие што сакаат тие се закануваат и напаѓаат. Но веќе не поминуваат испадите на СДСМ и ДУИ.

Со нивните испади во собранието нема да го запрат нивниот пад. Избори што поскоро“, се вели во соопштението.

Министерот за економија, Крешник Бектеши, по вчерашниот инцидент во Собранието и физичката пресметка помеѓу претседателот на Комисијата за европски прашања Арбер Адеми и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и АА, на Фејсбук напиша дека пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски нема придонесено ништо за државата, освен поделба и национализам и по тоа ќе биде запаметен.

„’Политичар’ каков што е Антонио Милошoски, кој ништо, ама баш ништо нема придонесено за оваа држава, освен поделби, национализам и омраза, ниту пак ѝ дал на Македонија нешто вредно што треба да се памети, единствено по што ќе остане запаметен во времето е кога за него Албанците не требаше да имаат образование, уште помалку високо образование.

За вчерашниот инцидент се огласи и оперскиот пејач Игор Дурловски.

„Кога од кафекуварка стануваш претседател на комисија за европски прашења“, напиша Дурловски.

Loading...
Next Post

Ова ми е памет за друг пат - Сега дојдов на море во јуни и никогаш повеќе!

На социјалните мрежи многу се расправа за дестинацијата за летување, цената на храната, пијалоците, лежалките на омилените летувалишта на Србите, но и кога е вистинското време да се одморите и да одите на плажа. . Вакви контроверзии можеме да читаме речиси секојдневно во групи на социјалните мрежи, а овој пат […]