ИГРАЈТЕ ИГРИ НА СРЕЌА: Среќата им носи пари во ноемвр на овие четири хороскопски знаци

admin22
loading...

Ова се знаците за кои среќата работи со полна брзина. Ако сте еден од овие знаци, бидете сигурни дека ќе ве чека интересни настани овој месец кои ја вклучуваат вашата среќа. Не трошете ја!

Овен 

Секогаш сакавте слобода да започнете сопствен бизнис, но секогаш бариерата беше почетен капитал. Треба да знаете дека само оној кој бара решенија ги наоѓа вистинските патишта за успех. Ќе добиете мала сума пари од лотарија ако ја пробате вашата среќа само на 15-ти наредниот месец. Барајте знаци и доверба на вашата интуиција тој ден.

Близнаци 

Нема поголема среќа отколку обезбедување на сè за вашето семејство и обезбедени оброци или сметки дома. И што ќе се случи ако имате многу повеќе – за да можете да го посетувате светот и да ги видите сите негови чуда? Вашата среќа ќе биде најсилна на почетокот на месецот, а она што треба да го разгледате е црвена зграда. Знак кој ќе ви помогне при што среќата ќе проработи некаде тука …

Вага 

Често сте сонувале што ли ќе биде ако имавте милион … На колку луѓе би им помогнале, како би среќни блиските и како со радост би ја напуштиле работата за која не ви е грижа. Можеби ова наскоро ќе се случи, но навистина мора да верувате во вашата среќа. Бидете храбри и Одвојте пари за грепките, бидејќи во првата половина на месецот, може да наидете на најголемото изненадување во животот досега. Купете ја вашата среќа од место блиску до вашиот омилен парк или градина.

Јарец

Сонувате за навистина егзотично и одлично патување за кое тешко собирате пари и си дозволуваат да го остварите овој сон. Кон крајот на новиот месец нужно купете билет така што ќе го изберете бројот ПЕТ – петтиот под ред, или во 17:00 часот … се што е поврзано со тој број. Не кажувајте им на пријателите кои сметаат дека можат да ви завидуват со злоба и да расипат дел од вашата среќа. Споделете само со најблиските.

Loading...
Next Post

Утре е Митровден: Денеска во пресрет на празникот никако не го правете ова

Св. великомаченик Димитриј – Митровден се празнува на 08. Ноември. Именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, Димко, Димана, Димка, Мите, Димитрина, Митра… Свети Димитриј се роди во Солун, во третиот век. Беше син единец на солунскиот војвода. По смртта на татко му, цезарот Максимијан го постави Димитриј на истото место и […]