„ИМАВ САМО 20 ДЕНАРИ ВО ЏЕБ И ПРАЗЕН ФРИЖИДЕР“: Сузана пред бракот со Саша Поповиќ едвај врзувала крај со крај!

admin22
loading...

Сузана Јовановиќ не крие дека едвај преживувала пред бракот со Саша Поповиќ.

Сопругата на Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ зад себе има успешна кариера, но сега повеќе е посветена на семејството и домашните обврски.

Иако, Поповиќ од многу аматери направи ѕвезди, сепак не се толку трудеше и околу кариерата на својата сопруга.

Од друга страна, на многумина им е чудно што таа никогаш не се најде во улога на жири на најгледаното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Пејачката Сузана Јовановиќ од првиот брак има син Даниел, а од вториот брак со Саша Поповиќ има ќерка Александра.

Сузана и Саша својте деца ги изведоа на вистински пат, а пејачката кажува дека имала среќа што го запознала Поповиќ кој Данијел го прифатил како свое дете.

Таа раскажува дека вистинскиот татко на Данијел воопшто не прашал за својот син се додека не тргнал во основно училиште, исто така дека Даниел може да смета на Саша и Сузана секогаш.

Саша постојано нагласувал дека жали што не е вистински татко на Данијел и често му го повторувал тоа. Тој исто така е многу горд на него и заедно работат во студиото.

Пејачката Сузана Јовановиќ отсекогаш била скромна, иако јавноста знае дека таа и нејзиниот сопруг Саша добро заработуваат. Сузана никогаш не била жена која троши пари на непотребни работи, а сето тоа е поради стравовите кои ги црпи од минатото.

Ја отвори душата во емисијата „Прес претрес“ и откри дека пред Саша живеела многу тешко, дека нема пари за најосновните работи, но дека тоа е дел од животот кој само ја охрабрува да биде добра како можно.

„Пред Сајл имав големи финансиски проблеми. Немав среќа, како сега, да спијам мирно, бидејќи Сале работи за нас, за мене и за децата и не мора да се грижиме за материјалните работи. Меѓутоа, пред Саша имаше период кога имав 20 динари во џебот и кога фрижидерот ми беше празен, немав што да јадам.

Но, сепак останав психички силна и здрава, останав нормална, го зедов животот во свои раце и решив да го сменам тоа“, ја започна својата приказна Сузана и продолжи:

„Тоа беше пирански сплав. Ќе пеам таму за 50 марки, ама утре ќе треба да си купам леб, млеко и нешто најосновно. Ќе морам да направам супа и мал, лесен ручек, бидејќи живеев сам во гарсоњера во Мириево. Мора да бидете ментално силни и да го прифатите животот каков што е во тој момент. Тешко е, но има начин секогаш да се ублажат тие маки.

Секако, кога почна бизнисот, тезгите, кога почнаа да ми се јавуваат, почна и заработката и бев подобар“, рече Јовановиќ и погледнете во каков луксуз живеат денес:

Loading...
Next Post

Павел Глоба предвидува невидена среќа за овие хороскопски знаци во декември

Рускиот астролог Павел Глоба во својот хороскоп за декември открива какви изненадувања им приредиле ѕвездите на сите знаци од Зодијакот. Специјалистот предупредува на можни конфликти со колегите и роднините. Причината за тоа е зголемената активност на Марс, кој е одговорен за агресијата. Кога комуницирате со други луѓе, Павел Глоба препорачува […]