Ја држи за рака и не ја симнува насмевката од лицето: Поранешниот на Цеца во прегратки на позната фолкерка (ФОТО)

admin22
loading...

Се огласи и пејачката

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот угостител Богдан Срејовиќ ја шокираа јавноста со веста дека по една година љубовна романса решиле да стават крај.

По раскинувањето Цеца и Богдан останаа во пријателски односи, бидејќи меѓу нив нема зла крв. Цеца и Богдан уживаа во својата љубов.

Кон средината на јануари минатата година во јавноста протече веста дека балканската музичка ѕвезда Цеца и познатиот белградски угостител Богдан се во љубовна врска.

Оваа врска започнала од порано, но поради честите заеднички настапи со пријателите низ градот стана забележлива и брзо стана тема на претставниците на седмата сила.

 

Во претходниот период Светлана и Богдан поминуваа многу време заедно, а одредени моменти од љубовната приказна покажаа на социјалните мрежи.

Се стекнал впечаток на севкупна хармонија, како и семејни блиски односи на двете страни. Тоа беше причината да не изненади информацијата дека е ставен крај на оваа врска, што ја дознавме од извор близок на оваа двојка, а подоцна и од самите нив кои не сакаа да даваат изјави и да кажат ништо поконкретно за оваа тема.

Она во што беа едногласни беше:

– Веќе не сме во врска, но ќе бидеме пријатели до крајот на животот – се наведува во заедничкото соопштение.

И покрај раскинувањето, Богдан не ги отстрани заедничките фотографии со пејачката од социјалните мрежи.

Во два наврати Богдан на својот Инстаграм профил објави слики со Цеца – во едната се со пријатели на Копаоник, додека во другата позираат на романтична вечера за време на престојот на Кипар.

Иако љубовта згасна, Срејовиќ се уште има фотографии со Цеца на Инстаграм, што е уште еден доказ дека поранешната двојка останала во пријателски односи по раскинувањето.

Тие двајца се уште се следат на споменатата социјална мрежа, а раскинувањето не било бурно, ниту пак е трето лице во средата, но двете страни сфатиле дека емоциите им згаснале.

И сега почна да се шепоти нешто ново!

Пејачката и поранешна соработничка Сандра Чаприќ објави фотографија со Богдан Срејовиќ, поранешното момче на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, по што почнаа гласини дека таа е неговата нова избраничка.

По тој повод, Чаприќ зборуваше за Pink.rs.

-Ние двајца сме долго време пријатели, тој е само мој пријател, нема ништо повеќе од тоа. Излеговме на неговиот сплав таа вечер, бевме многу, се сликав со сите, не само со него. Нема потреба да се шпекулира дека сме во врска кога не сме

Loading...
Next Post

Ренато Грбиќ ја открива шокантната вистина - Пред да почине, Матеј Периш пливал до ОВДЕ

Матеј конечно е пронајден, но дури сега почнува вистинската истрага која треба да одговори што всушност му се случило на несреќното момче Телото на младиот човек го пронашол капетан на брод, Милован Зеленовиќ. „Одевме по палубата и видовме како водата носи тело. Ветерот го донесе, пливаше низводно по Дунав. Околу […]