„Јас имам 32, а тој е кошаркар“: Го изневерила сопругот, па добила ПАКЕТ од него – кога го отворила останала шокирана

admin22
loading...

Она на што можеби не сметала за време на нејзината интимна исповед се бројните јавни осуди

37-годишната жена реши да ги раскаже деталите од љубовната драма минатата година и да си ја олесни душата. Она на што можеби не сметала за време на нејзината интимна исповед се бројните јавни осуди.

За среќа, таа анонимно ги сподели најконтроверзните детали од бракот, а деталите од еден љубовен триаголник ви ги пренесуваме во целост.

Мојот љубовник ми го спаси бракот. Имам 37 години, имам 3 сина, сопруг и љубовник. Мајка ми пред 5 години ми предложи да најдам нешто на страна за малку да се опуштам, бидејќи тие денови бев под голем стрес.

Маж ми е теренец, 6 месеци не е дојден од Русија, се занимава со кариера, пари, сака куќи, викендици, станови, а јас му бев на 10-то место во животот.

Едноставно, на тогашните 32 години беше очигледно дека ми недостига некој да ме задоволува секој ден, да ме прави среќна, што мајка ми го забележа.

Секогаш изгледав одлично и не ми требаше многу време да го најдам вистинското парче за во кревет. Јас имам 32, а тој 24, и е кошаркар, колку ме усреќи, ме претвори во сосема друга личност, среќна и исполнета.

Сфатете го ова исполнување буквално, бевме невнимателни и забременив. Невиден проблем бидејќи маж ми тогаш не беше дома 4 месеци, размислував да абортирам, но се плашев.

Кога дојде од Русија, јас бев во вториот месец од бременоста, не спиев навечер, не знаев што да правам, а потоа мајка ми рече да ја прикривам бременоста во следните два месеци, се додека мојот сопруг требаше да биде дома.

Така направивме, кога се дозна дека сум бремена, се скрив со мајка ми во куќата и за моја среќа, господ да се смилува, се породив скоро 15 дена подоцна, а тоа беше сосема здраво дете. Се разбира, мајка ми ме породи, а после 20-тина дена отидовме да го запишеме син ми во матична книга на родени.

Штом слушна, маж ми дојде од Русија, тој ни беше трет син и беше толку среќен што ми испрати пакет, а кога го отворив внатре имаше ланче, нараквица, прстен и обетки од чисто злато од 2.500 евра.

Ништо не примети, а беше реално и тешко забележливо, околу 20 дена разлика, душо, па душо, единствено од што се плашам е затоа што мојот љубовник, татко на мојот трет син, е над 2 метри, а маж ми е само 1,78. Се надевам дека нема да порасне многу.

Сега 5 години после тоа, кога ќе размислам, мислам дека мојот љубовник си го спасив бракот, влегов во него како вентил за сите мои проблеми и дека ако не ја послушав мајка ми и не влегов на овој начин сигурно би се развела од сопругот и прашање е како децата би реагирале на сето тоа.

Loading...
Next Post

Блазе вас ако сте меѓу нив: Големи пари за два знака од Зодијакот во јуни

Неочекуван прилив на пари наредниот месец ги очекува припадниците на овие два хороскопски знаци Водолија Сонцето во вашето поле на финансии делува во насока на одлична заработка. На почетокот од овој месец ќе имате неколку предизвици кои продолжуваат уште од крајот на мај. Новите деловни можности овој пат се разбира […]