Јавно се откажав од мојата мајка – Тоа што ми го направи со вереникот не се простува

admin22
loading...

Исповедта на девојката, која ја сподели на својот профил „Тикток“, изненади многумина. Имено, таа откри дека нејзината мајка се верила со поранешното момче, а во серијата видеа објаснила како дознала за нивната врска.

Првиот дел што го објави Мариса доби повеќе од два милиони прегледи и гласеше: „Чекај, кој се жени со твојот поранешен свршеник“, додека песната „Мајка ми“ пееше во позадина, што стана тренд на TikTok и значи дека се работи за нечија мајка, пренесува „Сан“.

Мариса потоа објави серија од четири дела во кои објасни како сето тоа започнало.

– За жал, 60 секунди не се доволно време за да ви кажам како мајка ми се вери со мојот поранешен свршеник. Тој е на моја возраст, се забавувавме во средно училиште. Но, за да биде уште подобро, тој се пресели кај нас неколку месеци откако почнавме да излегуваме – започна таа во видеото.

Имаше 16 години, живееше со мајка си, очувот и дечкото. Се ближеше третата годишнина од состанокот со неа и нејзиното момче, а во јуни истата година, нејзината мајка и очувот одлучија да се разделат. Околу еден месец по раскинувањето, таа и нејзиниот свршеник, исто така, раскинаа. Таа вели дека причината била тоа што сфатила дека не сака да биде врзана до крајот на животот на 18 години.

Откако наполни 18 години, Мариса се пресели кај пријател и беше изненадена кога го виде својот поранешен како се дружи со мајка си секој ден.

– Постојано ја прашував зошто сеуште се дружеше со моето поранешно момче? Зошто ми го прави ова?

Одговорот секогаш беше ист: „Тој е мојот син и го сакам и ќе се дружам со него сакала ти или не“. Ја молев да престане, бидејќи се чувствував непријатно и чудно, но таа не ме слушаше – продолжи таа.

Мариса одлучи да престане да зборува со нејзината мајка поради тоа, а потоа една вечер во 2019 година, нејзината мајка и се јави на телефон. Почнаа да зборуваат и таа и призна дека всушност се забавува со него.

Тогаш таа навистина го прекина контактот со неа и јавно се откажа од неа. За тоа време, нејзиниот поранешен партнер се вратил во куќата на нејзините родители. Сепак, Мариса беше бремена и не можеше да остане со нејзиниот сега веќе поранешен партнер, па се пресели кај својата мајка.

Набргу по породувањето, Мариса добила повик од нејзината мајка на Божиќ за да ја извести дека сега и нејзиниот поранешен вереник се вериле. Во моментов, оваа девојка сеуште живее со парот и нејзиниот однос со нејзината мајка се подобрува.

Нејзината приказна ги шокираше следбениците, кои не можеа да поверуваат дека секоја мајка ќе го стори тоа на своето дете.

„Дали знаете кога прашуваат на свадби: Дали има некој нешто против овој брак?

Loading...
Next Post

Утре е голем православен празник: Еве зошто на овој ден жената никако не смее да пушти солза

Преображение Христово или Преображение Господово — христијански празник кој се слави секоја година на 19 август, односно 6 август според јулијанскиот календар. На овој ден се прославува преображението на Христос на планината Тавор, кога Господ се појавил во сета Негова слава пред апостолите Петар, Јаков и Јован. Во три од […]