Јелена Карлеуша е асоцијална и ѓаол: Музичар откри непознати детали за познатата пејачка

admin
loading...

Многу необични детали за Јелена Карлеуша откри пејачот Ѓорѓе Давид. Давид зборуваше за српските медиуми и во таа прилика ги откри деталите од снимањето на „Ѕвездите на Гранд.“

Во изјавата, тој ја ја задеваше и Јелена Карлеуша, за која смета дека е наводно асоцијална. Јелена и Давид заедно се дел од жирито во музичкото шоу кое открива нови таленти.

Тој за својата колешка даде детална анализа за тоа каква е, и ги изненади своите фанови. Приказната ја објави „Србија данас“.

„На пример, Јелена го напушти студиото неколку пати минатата сезона и ја немаше два часа. Ќе седне во автомобилот и одеднаш ќе замине.

Дали таа плаче сама или се смее или пие кафе, не знам.

Но, се случувало да полуди поради нешто за кое сметаше дека е огромна неправда кон нејзиниот кандидат.

Ние седиме така и чекаме да се врати. – рече Давид и додаде дека не се дружи со жирито приватно:

-Па, замислете да се дружиме приватно, тотално би полудел од нив. Гледам повеќе членови на жирито во текот на годината отколку членовите на семејството.

Имаме една група заедно каде се слушаме, само што Јелена не е со нас, таа е црн ѓавол со руса коса.

Не знам што е толку асоцијална, но не ми е важно – додаде рокерот и продолжи:

„Според некои параметри, луѓето велат дека таа е најголемата ѕвезда во жирито, но нелогично ми е што нема интерес да биде во таа група и да комуницира со нас.

Секој си има право на свое – рече Давид за својата колешка од жирито на „Гранд“.

Loading...
Next Post

Новости кај Благица Павловска: Пејачката е пред четврти брак?

Благица Павловска покрај нејзините хитови, позната е и по интересниот љубовен живот, поточно трите брака. Првиот брак ѝ беше во Сараево, за него малку се знае. Пред две години, таа на Фејсбук се пофали дека е во љубов со извесен Тале, со кого објави фотографија како се бакнува. „Среќна сум што […]