Јелена Карлеуша по финалето на Ѕвездите на Гранд ја понижи Цеца – Никој не очекуваше ваков одговор од Ражнатовиќ! ФОТО

admin22
loading...

Во финалето на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ за победата се бореа 16 натпреварувачи. Секој од нив се обиде да го даде својот максимум за да ги добие гласовите на публиката која вчера го избираше својот фаворит со смс гласови.

По десет месеци борба, работа и напори на менторите да им го дадат најдоброто на кандидатите, конечно триумфираа најдобрите, а според публиката тоа е 18-годишниот Нермин Ханџиќ чиј ментор беше Вики Миљковиќ.

Младото момче од Тешањ во БиХ е средношколец и за себе вели дека во слободно време сака да игра фудбал, дека пред се е хумана и позитивна личност. Неговиот музички идол е Шабан Шаулиќ.

Нермин во финалната вечер освои 128.456 илјади гласови од публиката од Србија, Македонија, Црна Гора, и Босна и Херцеговина.

„Ох, немам што да кажам, навистина, кој и да победеше го заслужуваше тоа. Ви благодарам на сите од срце“, воодушевено изјави победникот.

Златната статуетка на победникот му ја врачи водителот Воја Недељковиќ, а претставникот на компанијата „Превент поинт“ му ги предаде клучевите од автомобилот „Опел Корса“. Покрај автомобилот, победникот ќе добие песна и спот од „Гранд продукција“.

Јелена Карлеуша, поранешната членка на жирито во „Ѕвезде Гранда“, на својот Инстаграм профил ја задеваше својата лута ривалка Светлана Ражнатовиќ кога рече дека Цеца не е за шоуто и дека со своето учество го закопала натпреварот „Ѕвезде Гранда“.

На прозивката на ривалката на Инстаграм, Светлана не сакаше да и го премолчи и реши да и одговори.

Таа на својата инстаграм приказна накратко сподели фотографија со интересен опис. Пејачката закачи слика на која се гледа графикон кој покажува колку всушност била гледана финалната емисија на споменатото натпреварување:

– Најгледаното финале на „Ѕвезда Гранда“ во последните десет години – напиша Цеца со приложената табела и се чини дека сакала да стави точка на оваа приказна.

Да потсетиме, Јелена Карлеуша директно ја зафркаваше својата лута ривалка Светлана Цеца Ражнатовиќ кога објави на Инстаграм, која ја следеше во свој стил за да ја понижи колешката:

– Шокантно ми е што не сум видел буквално никаква приказна, ниту твит или мимика посветена на финалето на ЗГ: Вистина е дека Цеца со своето учество ги закопа „Пинкови ѕвездички“, но бев сигурна дека „Ѕвездите на Гранд“ е посилен бренд и ќе опстане.

Некој едноставно не е подготвен за шоуто. Ужас и сожалување. Каков спектакл беше порано… Луѓето се собираа во сабота пред ТВ екранот да гледаат, сега никој не ни знаеше за финалето – напишала Карлеуша

Loading...
Next Post

Доаѓаат мнoгу тешки денови за овие ТРИ знаци на Зодијакот!

Јули носи проблеми и предизвици, особено кога станува збор за љубовта. За неколку дена влегуваме во вториот летен месец, а тој со себе носи нови предизвици за хороскопските знаци. Некои претставници ги чека турбулентен период на љубовниот план. Еве што предвидува хороскопот, кои знаци нема да имаат среќа во љубовта: […]