Како ли починале: Сопружници најдени мртви во домот во Кратово

admin3

Итната медицинска помош пријавила во Одделението за внатрешни работи Кратово дека на улицата „Глигор Пазавански“, во својот дом,

во помошна просторија во дворот од куќата, биле пронајдени починати 67-годишниот М.И. и неговата 66-годишна сопруга Д.И.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство.

како што е наведено во полицискиот билтен, извршен бил увид на местото на настанот и по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.

Loading...
Next Post

МНР ПОТВРДИ: И МАКЕДОНЕЦ СЕ ЗАРАЗИЛ со коронавирус на крузерот во Јапонија

Кај еден од тројцата македонските државјани што се наоѓаат на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во Јокохама, Јапонија, потврдено е присуство на коронавирусот и тој во моментот е хоспитализиран во здравствена установа во Јапонија, соопшти МНР повикувајќи се на информациите од јапонските надлежни органи преку Амбасадата во Токио. Во […]