ЌЕ ИМ КРЦКА НОВЧАНИЧЕТО – ДО 16 ЈАНУАРИ кај овие хороскопски знаци пристигаат парички!

admin22
loading...

Новата 2022 година започна, а празниците се време кога трошиме најмногу пари, но астролозите тврдат дека некои хороскопски знаци сепак ќе успеат да останат финансиски стабилни.

Уран во Бик, ретроградната Венера и претстојниот ретро Меркур ни носат забавување на финансиските планови, па затоа треба да бидеме внимателни со инвестирањето.


Рибите, Овенот, Јарецот и Стрелецот ќе имаат пари во втората недела од јануари.

РИБИ – По 12 години Јупитер влезе во вашиот знак и почна да работи на тоа да имате повеќе среќа и просперитет. Иако ова е период кога имате високи трошоци, под влијание на планетите од Јарец и Јупитер може да очекувате парична добивка.

Некои од припадниците на овој знак ќе добијат одлична понуда што значително ќе им го зголеми износот на банковната сметка, а некои навреме ќе му помогнат некому и ќе вложат во развојот на одредена идеја. Ќе се изненадат од тоа колку многу ќе им се подобри ситуацијата на почетокот на годината во споредба со крајот на претходната.


Сепак, треба добро да размислат за промена на работното место, бидејќи многу ветувања во јануари може да бидат неисполнети. Ова е подобар период да започнат сопствен бизнис.


ОВЕН – Вие сте доказ дека секој труд се исплати. Вашиот напор е во прашање, па ве очекува покачување на платата во наредните денови. Ова е периодот кога можете да добиете унапредување или подобро платена позиција врз основа на доказ на работа.


Среќата ги следи на секој чекор, а претставниците на овој знак може да сметаат на парични примања од различни извори – како од главната работа, така и од профитабилни ангажмани со скратено работно време. Ќе успеат и да заштедат пари што можат да ви отворат многу врати во иднина.


СТРЕЛЕЦ – Моментално сте одличен банкар бидејќи сте заштедиле доволно пари за да имате за празниците. За вас нема зима и нема да останете без пари.


ЈАРЕЦ – Иако секогаш сте во паника да не останете без пари, јануари ќе ве награди. Ќе бидете финансиски задоволни. Секогаш сте внимателни со парите, но не мора да се грижите толку за финансиите во наредниот месец.

Парите може да пристигнат од неочекувани извори на приход и да бидат вистинско изненадување за Раковите, кои претходниот период биле малку разочарани.

Ако сѐ се направи како што треба, тогаш финансискиот напредок може да се оствари во само неколку чекори, уверуваат експертите

Loading...
Next Post

ТАЖНА ОБЈАВА НА ДУШКО ТОШИЌ: По драмата со Карлеуша, доби лоши вести!

Во домот на пејачката Јелена Карлеуша очигледно овие божиќни празници не владееше семејна топла атмосфера – таа повторно го пријавила сопругот Душко Тошиќ за семејно насилство, овој пат на Божиќ, после 12 часот. Таа ја известила полицијата дека добила шамар, по што во нивниот дом дошле полицајци од станицата Сава […]