Кoнечно cе ќе им тргне од рака неделава на овие знаци од Зодијакот!

admin22
loading...

Дознајте што му носи неделниот финансиски хороскоп на вашиот знак од 27 јуни до 3 јули 2022 година

Во вторник Нептун се движи ретроградно, што ќе влијае на сите хороскопски знаци. Астролозите ги советуваат сите да внимаваат на парите и да се чуваат од измами. Но, иако не е најдобро време за финансиски активности, тоа не значи дека треба да седите без работа. Напротив. Еве кој ќе има најмногу среќа со парите од 27 јуни до 3 јули

Овен

Внимавајте оваа недела, особено во вторник. Поради ненадејна промена на енергијата, среќата може да ви го сврти грбот. Ретроградниот Нептун ќе донесе многу ризици за измами, грешки и парични загуби. Смирете се малку, не се расправајте на работа со колегите, одржувајте строго деловен однос со соработниците. Бидете подготвени за непредвидливи исходи.

Бик

Ѕвездите ви го отвораат патот до материјалниот успех, иако нема се да оди како што треба. Следете го вашиот инстинкт и верувајте во успех! Негативната позиција на Нептун негативно ќе влијае на финансиските прашања. Не е добро време да позајмите било каков вид, особено не додека прво не ги подмирите старите долгови. Совет е да бидете трпеливи и да чекате попогоден момент со вашите инвестиции.

Близнаци

Позицијата на планетата може да ве доведе до грешки и да тргнете по пат кој не води никаде. Тоа е особено веројатно во вторник. Негативното расположение може да предизвика неуспех во бизнисот, па затоа е неопходно да имате малку повеќе верба во позитивен исход и добро да размислите за последиците пред да донесете каква било одлука.

Рак

Обидете се да ги контролирате вашите изливи на емоции. Големи се шансите да се појават сомнежи во сопствените способности, но и во избраниот пат, особено професионалниот. Доколку успеете да ја држите главата горе и покрај се, оваа недела може да биде целосно посветена на привлекување пари и водење бизнис. Посветете се на инвестирање, особено во образованието и новите вештини.

Лав

Според астролозите, до крајот на неделата ќе можете да ги зголемите приходите, доколку се потпрете на вашето искуство и се слушате само себеси. Сепак, нема сè да биде мазно. Постои можност да се случат грешки кои ќе предизвикаат загуби, а тоа најверојатно ќе се случи во вторник или среда. Внимавај.

Девица

Додека сите луѓе имаат потешкотии, можете да продолжите да се однесувате нормално и да работите како порано. Сè што правите ќе ви биде лесно. Многу Девици ќе добијат унапредувања, како и бонуси за добри резултати, што им носи финансиска независност. За другите, успехот ќе дојде само ако покажат решителност.

Вага

Ова е одличен период за промена на работните места, но и за правење планови за трошење. Размислете како би можеле да го зголемите вашиот приход. Доколку имате сопствена компанија, време е малку да го реорганизирате начинот на работа за да биде поефикасна. Благодарение на положбата на Венера и понатаму сте миленик на ѕвездите.

Шкорпија

Интуицијата добро ќе ви послужи, освен можеби во вторник: првиот ден на ретроградниот Нептун ќе ги збуни деловните активности. Сепак, тоа нема да ве спречи да ги зголемите приходите! Среќата е на ваша страна, а вложените напори ќе вродат со плод до крајот на неделата. Опкружете се со луѓе на кои им верувате.

Стрелец

Следете ги вашите трошоци оваа недела. Финансиската среќа може да ве заобиколи поради Нептун во ретро фаза. Сепак, Меркур е сепак силен, па има шанси за приходи. Ќе има можност, се е во ваши раце и зависи од вашата снаодливост.

Јарец

Астролозите веруваат дека многу Јарци ќе можат да го најдат својот вистински повик оваа недела. Крајот на јуни и почетокот на јули не ветуваат лесен пат до богатството, но тоа може да се случи доколку успеете да го пронајдете она во што сте најдобри. Дајте предност на непознати, нови работи, совладајте нешто ново што може да ви користи во иднина. Колку помалку рутина има во бизнисот, толку поуспешна ќе биде финансиската недела.

Водолија

Дајте си одмор оваа недела. Ќе најдете излез од финансиските проблеми, па слободно можете да се опуштите. Сепак, астролозите ве советуваат во иднина да се забавувате малку повеќе со тоа што планирате трошење, учејќи како функционираат парите и како можете да профитирате на долг рок. Клучот е во паметното инвестирање.

Риби

Енергијата на планетата сега е таква што ќе можете да ја надминете обесхрабрувањето и бавноста. Успесите од минатото се токму тоа – дојдоа, не се живее од старата слава, туку повторно треба да се засукаат ракави. Нептун е ретрограден, но спротивната страна на неговата негативност е тоа што предизвикува промени во животот кои не се нужно лоши. Прифатете се што доаѓа и што не можете да го промените.

Loading...
Next Post

Oд петок овие граѓани ќе плаќаат 50% повиcoки сметки за cтpyja!

Кој троши помаку, ќе плаќа помалку, кој троши повеќе ќе троши повеќе – порача денес претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски, во пресрет на новиот тарифник за плаќање на електричната енергија кој треба да стартува во петок 1 јули. РКЕ денеска ги објави новите граници на блок тарифите, […]