КОНЕЧНО ОТКРИЕНО: НАЈИНТЕЛИГЕНТНАТА жена e родена во овој знак од Зодијакот!

admin22
loading...

Ниту љубовта, ниту сè останато не се дава лесно, плашејќи се од нивните инстинктивни реакции.

Можеби никогаш нема да помислите на првото, но така вели хороскопот.

Тоа е непобедлива тврдина за мажите

Жената Девица е спонтана и дружељубива, но чувствата ги чува за себе Едно е сигурно, на Девицата треба да се земе предвид. Оние кои успеале да им се доближат мора да внимаваат да не ги повредат нејзините чувства. Таа е многу чувствителна и со сомнеж прима грди зборови и критики.

 

Тешко е да се претпостави дека Девицата, со оглед на нејзиниот карактер, лесно би можела да се препушти на страсна и импулсивна љубов, која може да донесе непредвидени промени. Ниту љубовта, ниту сè останато не се дава лесно, плашејќи се од нивните инстинктивни реакции.

 

Жената Девица е толку скромна така што не е премногу свесна за својата сензуална страна и сексуалност. Тоа можеби и е многу привлечно за некои нејзини партнери.

Таа никогаш не зборува за својот се ксуален живот пред други луѓе и со мажите сака да се поврзе емотивно, а не само физички.

Во врската е многу посветена – готви, се грижи, купува подароци. Не можете да ја запрете. Сака да им биде од помош на другите, но многу често сака да работи сама бидејќи смета дека некои работи таа ги знае најдобро. Тоа е така бидејќи практичноста и перфекционизмот се нејзина силна страна.

На оваа жена можете целосно да и верувате. Таа е премногу паметна за да открие било каква тајна или пак да биде неверна кон партнерот. Сепак, знајте дека неа не и е потребен никој за да се чувствува целосна и љубовта и е важна само ако и носи дополнителна вредност во животот.

Таа е грижлива, скромна, практична и предадена и способна да поправи се што е скршено. Ова е жена која постојано сака да помага и да ги прави среќни другите околу неа. Често, знае да се занесе во љубовта и да биде повредена, но мошне брзо го врти грбот и си заминува.

Кога ќе запознае маж кој и се допаѓа, а кој ја сака, тешко дека веднаш ќе му се фрли во прегратка. Пред сè, затоа што таа самата не е сигурна во нејзините вистински чувства. Секогаш ќе се прашува дали тоа е вистинска љубов или само минливо чувство.

Двоумењето целосно да им се предаде на чувствата не е мотивирано само од нејзината срамежливост и вродена резерва. Тоа е, исто така, израз на паничен страв од правење грешка со поврзување со човек кој не е создаден за тоа.

Сака да живее во удобно гнездо, кое самата го создала, а потоа внимателно се прашува дали личноста која влегла во нејзиниот живот ќе го уништи тоа мирно катче и ќе ја однесе таму каде што ќе треба да го помине прагот на пеколот, а дотогаш вие живееше во твојот мирен рај. Кога таа размислува за сето ова, вие не се осмелувате да го направите првиот чекор и да ја прифатите љубовта што и се нуди.

Еден ден, кога стравот ќе победи, мажот што таа ќе го избере ќе биде приврзан за него до крајност. Девицата е верна жена. Тие се дискретни, внимателни и срамежливи во сè. Како што сериозно го сфаќаат животот, така и љубовта. Тоа треба да го разбере и нејзиниот партнер. Многу поважно е што се крие во него отколку што покажувате.

Loading...
Next Post

Конечно откриена вистината за мајката на Матеј Периш: Утеха најде во ОВА!

Телото на Матеј Периш денеска од црквата Свети Антониј во Белград ќе биде испратено во Сплит, каде што ќе биде погребан, соопштија од белградската надбискупија, јавуваат српските медиуми. Медиумите потсетуваат дека вчера беше потврдено дека младиот човек чие тело беше пронајдено завчера во Дунав е Матеј Периш. Според Телеграф, ДНК-анализата […]