КРАТОК ФИНАНСИСКИ ХОРОСКОП ЗА КРАЈОТ НА ЈУЛИ: Еден знак ќе добие поголемо покачување на плата, а за овој знак големо разочарување

admin22
loading...

Финансискиот хороскопот открива што ќе се случи со секој знак во однос на финансиите до крајот на јули!


Ретроградната палата започна во средината на јули и ќе трае до ноември. Прочитајте како тоа ќе влијае на кој знак и дознајте колку пари ќе имате до крајот на овој месец!

Овен

Крајот на јули ќе биде обележан со семејни собири за кои треба да добиете подароци или да учествувате во организацијата. Другите трошоци е подобро да се остават за август.


Бик

Вие решавате проблеми на деловниот план, така што социјалниот живот нема да биде премногу активен. Последните две недели од јули се можност да заработите повеќе или да одвоите пари.

Близнаци

На почетокот на јули успеавте, крајот на месецот носи одлична можност за ново работно место.

Ќе ви биде понудено од лице што ќе го сретнете на неформален собир или собир. Ѕвездите велат, искористете ја можноста, тоа ќе ја подобри вашата финансиска состојба!

Рак

Бевте изненадени од подароците или бонусите на почетокот на месецот, крајот е периодот кога ќе треба да одвоите малку пари.


Можно е на некој од околината да му треба вашата помош, затоа внимателно измерете дали сте во позиција да позајмувате на други.

Лав

Заглавете се од 19 до 25 јули затоа што тогаш е најдобро време да добиете повеќе пари. Самиот крај на месецот ќе биде исполнет со непредвидени трошоци, нема да биде голем, но ќе ги има многу.


Девица

Ќе имате големи трошоци поврзани со куќата во наредниот период, но крајот на месецот ќе го дочекате во позитивен финансиски аспект. Ако добивате поголеми работи за куќата, добро разгледајте ги продажбите и попустите.

Вага

Успешен период за Вага во секоја смисла, дури и финансиски. Постои голема шанса да најдете подобра работа или да добиете покачување.


Ако не сте сигурни дали да го побарате тоа, сторете го тоа во претпоследната недела од јули.

Шкорпија

Крајот на јули за шкорпиите ќе биде период на „повторно собрание“ во секоја сфера од животот, дури и кога станува збор за финансиите.


Измерете двапати, исечете еднаш, можно е да фрлите пари кон нешто што нема да излезе како што очекувавте. Не е добар период за поголеми инвестиции.

Стрелец

Професионално, сè сјае, а последната недела од јули ќе биде најдобра за вас. Во тие денови, треба да се посветите на работата затоа што успехот што ќе го постигнете може да ви донесе покачување или бонус!

Јарец

На крајот на јули ќе бидете сити од вашите обврски на работа, но и од плановите за поголема инвестиција за која размислувате. П


осветете ги овие денови на внимателно истражување за да направите најдобра пресметка. Повисоки трошоци во општеството се можни ако често излегувате.

Водолија

Ви претстои финансиски предизвик и потребна ви е помош од блиска личност за да го решите.


Комуникацијата е одлична, па може да слушнете и за начин да заработите дополнителни пари.

Риби

Фокусот на крајот на јули е на семејството и партнерствата. Ова е одлично време за нови проекти или дополнителни обврски на работа што можат да ви донесат напредок во следните недели.

Loading...
Next Post

„Тоа ми беа најтешките СОЛЗИ“: Цеца искрено за лошиот период...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе неколку дена престојува во Црна Гора, каде неодамна одржа концерт пред неколку илјади луѓе во Будва. По тој повод, Цеца најпрво зборуваше за своите концертни активности, а потоа и за нејзиниот живот. – Кога пееме пред голема маса, огромна е одговорноста сè да биде под […]