Легнала да спие и никогаш повеќе не се разбудила: Мислеше дека е само уморна

admin22
loading...

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила смртоносен облик на менангистис.

Џесика се вратила дома од фестиван на кој била со пријателите и пшретпоставила дека несе чувствува добро поради забавата.

Студентката заспала, но никогаш повеќе не се разбудила, оставајќи ја својата мајка уништена откако го пронашла наредното утро нејзиното беживотно тело.

„Дознавме за болеста после обдукцијата. Пред тоа немавме појма што се случува.Никој од нас не може да верува дека ја нема“ рекла мајката.

Таа станала да оди на работа и одлучила да ја разбуди ќерка си пред да оди, но штом влегла во собата видела дека нејзината ќерка лези со лицето надолу.

Повикала брза помош кои кажале да ја реанимира додека да стигнат, но безуспешно, на девојката и немало спас.

Раните симптоми на менингитис и септикемија може да вклучуваат треска, главоболка, повраќање, болка во мускулите и ладни раце и нозе.

Симптомите може брзо да се влошат, а во најлоши случаеви се умираво рокод неколку часа.

Поради тоа Шејла ја споделува својата тажна судбина, сакајќи да ја подигне свеста за оваа опасна и тивка болест.

Извор: LINK

Loading...
Next Post

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Арсовски соопшти убава вест - причина за славење во неговиот дом

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во емисијата „Магазин“ со гледачите сподели прекрасна вест. Имено, тој и неговата вереница Соња ќе станат родители. Неодамна Арсовски, токму за својот роденден ја запроси Соња, па двајцата фотографии од веридбата споделија на социјалните мрежи. Инаку девојката вереницата на Арсовски, Соња Тодорова по потекло […]