Лила емотивно се прости од Драган Вучиќ: „Не заборавај да го поздравиш татко ми“

admin22
loading...

Тажна вест за смртта на Драган Вучиќ утринава ја потресе Македонија.

Вучиќ почина од последица на коронавирусот, а мнгоумина се во шок и неверување дека водителот повеќе не е меѓу нас.

Македонските јавни личности преку социајалните мрежи со емотивни статуси се простуваат од водителот, колегата, пријателот.

Лила Филиповска на својот „Инстаграм“ со емотивна порака се прости со Драган Вучиќ.

„Крај на една ера 💔💔💔 не постои подобар начин да се одаде почит кон ликот и делото на еден човек како Драган Вучиќ. Неговиот ведар дух, непресушен оптимизам и желба за работа вечно ќе бидат запаметени од луѓето кои го познаваа. А тој , тој си го живееше животот како што тој сакаше…со песна, дружба, забава….јас знам дека истото ќе го прави и таму каде што е сега некои работи никогаш нема да се сменат. Патувај Вучко,нека ти е светол патот ,почивај во мир …и да…не заборавај да го поздравиш татко ми. Искрено сочувство до Весна и Мартин“, напиша водителката.

View this post on Instagram

Крај на една ера 💔💔💔 не постои подобар начин да се одаде почит кон ликот и делото на еден човек како Драган Вучиќ. Неговиот ведар дух, непресушен оптимизам и желба за работа вечно ќе бидат запаметени од луѓето кои го познаваа. А тој , тој си го живееше животот како што тој сакаше…со песна, дружба, забава….јас знам дека истото ќе го прави и таму каде што е сега некои работи никогаш нема да се сменат. Патувај Вучко,нека ти е светол патот ,почивај во мир …и да…не заборавај да го поздравиш татко ми 🙏🙏🙏💔💔💔 Искрено сочувство до Весна и Мартин 💗

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

За потсетување, таткото на ТВ водителката Лила во 2014 година ја изгуби битката со опаката болест.

Loading...
Next Post

Филипче: Епидемијата спалснува, од следната недела почнува олабавување на мерките

Дел од компаниите се враќаат на работа од следната недела. За нив веќе се изготвени протоколи за новиот начин на работење со почитување на мерки за заштита од коронавирусот, а министерот за здравство Венко Филипче најави дека до крајот на оваа недела Комисијата за заразни болести ќе ги изготви протоколите […]